İlginizi Çekebilir
Adetliyken Saç Boyanır Mı? Adetliyken Boyatılabilen Renk Tonları 
  1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Adetliyken Saç Boyanır Mı? Adetliyken Boyatılabilen Renk Tonları 

+ -

Adet dönemi hakkında bilinen bazı yanlışlar vardır. “Adetliyken saç boyanır mı?” sorusu en çok tartışılan konulardan bir tanesidir. Kadın hormonal değişimlerinin neden olduğu bu hassasiyetin saç rengini de etkileyip etkilemediği merak ediliyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

Adet Döneminde Saç Boyanır mı? 

Adet dönemi, bir kadının hormonal dengesinin değiştiği, düzensizleştiği, vücut ısısının ve vücudun kimyasallara nasıl tepki verdiğinin değiştiği bir dönemdir. Saçınızı boyarken saç boyası diğer zamanlardaki kadar uzun süre dayanmayabilir ve yaptığınız fön bile adet sırasında 1-2 saat içinde bozulabilir. Özellikle hormon dengesindeki değişiklikler boyaların istenilen etkiyi göstermesini engelleyebilir. 

Saçlarını kırmızı gibi güçlü bir tona boyayan kadınlar için adet döneminde elde ettikleri saç rengi istedikleri gibi olmayabilir. Ayrıca boya tamamen tutmayacağından dolayı da beyazlarda kapanmayabilir. Sonuç olarak bu dönemde saç boyama sağlığa zararlı olmasa da hormonal dengesizlik nedeni ile istenilen sonuçlara ulaşılamaz. 

Adet Döneminde Hangi Renk Tonları Boyanabilir? 

Adetliyken Saç Boyanır Mı? Adetliyken Boyatılabilen Renk Tonları 
Adetliyken Saç Boyanır Mı? Adetliyken Boyatılabilen Renk Tonları

Adet döneminde tamamen saç rengini değiştirmek mantıklı bir seçim olmayabilir. Adet döneminde yükselen vücut ısısı saç renginde farklılıklara neden olarak istenilen rengin elde edilmesini zorlaştırabilir. Ayrıca adet döneminde saç boyayacaksanız, koyu ve kahverengi tonlarını seçmeye dikkat edin. Buna ek olarak adet döneminde platin sarısı ya da açık sarı gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. Adet döneminde vücut ısısı yüksek olduğu için bu durum saç renginin açılmasına yardımcı olacaktır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap