Avrupa Hareketlilik Haftası Sona Erdi
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Avrupa Hareketlilik Haftası Sona Erdi

Bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında "Çeşitlendirerek Devam Et!" temasıyla gerçekleştirilen "Avrupa Hareketlilik Haftası" sona erdi.

 

Kentlerde sürdürülebilir ulaşım tedbirleri alınması ve desteklenmesi konusunda kurumları teşvik etmek amacıyla dünyanın farklı kentlerinde olduğu gibi 16-22 Eylül 2022 tarihleri arasında Çorlu'da da "Çeşitlendirerek Devam Et!" temasıyla düzenlenen "Avrupa Hareketlilik Haftası", Cumhuriyet Parkı'nda gerçekleştirilen sabah sporu etkinliği ile başladı. Sporseverler açık havada antrenörler eşliğinde düzenlenen etkinlikte sabah sporu yaptı.

 

İlk gün etkinlikleri Cumhuriyet Parkı'nda gerçekleştirildi. Zumba Çorlu ekibi müzik eşliğinde dans ederek oldukça coşkulu ve keyifli bir etkinliğe imza attı. Zumba etkinliğinin ardından Funkart Grubu tarafından konser düzenlendi.

 

"Avrupa Hareketlilik Haftası" ikinci gün etkinlikleri kapsamında Nazım Hikmet Ran Parkı'nda sabah sporu yapıldı ve ardından da "At Kendini Doğaya" yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Günün sonunda Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) basketbol ve voleybol altyapı ile Çorlu Belediyesi Futbol Kulübü (ÇBFK) altyapı takımları gösteri maçları yaptı.

 

Etkinlik programının üçüncü gününde ise Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'un da katılımıyla Atatürk Meydanı'nda başlayıp Gölbaşı Gençlik Parkı'nda son bulan bisiklet etkinliği ve Masal Park'ta Müzik ve Dans Atölyesi etkinliği düzenlendi.

 

"Avrupa Hareketlilik Haftası"nın dördüncü günü Kitap Kafe önünde buluşan belediye çalışanları ve vatandaşlar "İşe Bisikletle Geliyorum" etkinliği kapsamında işlerine bisikletlerle gittiler.

 

Programın dördüncü günü düzenlenen etkinlikler kapsamında Çardaklı Çeşme Sahnesi'nde sabah sporu etkinliği, ardından akşam saatlerinde yine aynı noktada Karate & Judo Gösterisi ile çocuklar için Halk Oyunları Dans Eğitimi gerçekleştirildi. Dördüncü gün etkinlikleri Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası konseri ile sona erdi.

 

Hareketlilik Haftası programının beşinci günü Nazım Hikmet Ran Parkı'nda düzenlenen sabah sporu ile başlarken, "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinlikleri 22 Eylül 2022 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı belediye önünde Funkart Grubu'nun konseri ile sona erdi. Grup birbirinden güzel şarkılar çalarak etkinlik alanına gelen vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir