Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir? 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı
Trendlerdeki Yazı

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir? 

Badem ağacı olarak bilinen Prunus Dulcis ağacının yenilebilir tohumlarından elde edilen badem, daha sağlıklı saçlar için önemlidir. Badem yağı, farklı kimyasallarla yüksek sıcaklıkta işlemden geçirilerek elde edilir ve günümüzde farklı ürünlerle birlikte saçlar için kullanılmaktadır. Badem yağı çok faydalı bir doğal saç kaynağıdır ve sağlığa faydaları da vardır. Özellikle kalp hastalığı riskini azaltır ve kan şekerini dengeler. Kolesterol seviyelerini düşürür ve kilo vermeye yardımcı olur. Cilt için daha birçok faydası vardır. Peki, bu kadar çok faydası bulunan badem yağının saça faydaları nelerdir? 

Badem Yağı Nedir? 

Badem yağı, genellikle atıştırmalık olarak yediğimiz tatlı bademin birtakım işlemlere uğraması sonucunda elde edilir. Yüksek protein içeriğinin yanı sıra içerdiği omega 3 yağ asitleri, mineraller ve E vitamini nedeni ile saç ve cilt bakımında da çok önemli rol oynar. 

Badem yağında saç ve cilt sağlığı üzerinde önemli etkileri olan birçok mikro besin bulunur. Kalsiyum, demir, bakır, fosfor, selenyum, niasin, magnezyu badem yağının içinde bulunur. İçeriğinde ki bu maddeler sayesinde badem yağı, saç için birçok faydası olan bir bileşen olarak kabul edilir. 

Badem Yağının Saça Faydaları 

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir? 
Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
  • Tatlı badem yağı, saç dökülmesi probleminin en aza inmesine yardımcı olur. 
  • Kırık saç uçlarının onarılmasına yardımcı olur. 
  • Saçlara canlılık ve parlaklık sağlar. 
  • Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 
  • Ölü hücreleri temizleme özelliği ile kepek sorunun önüne geçer. 
  • Saç derisinde oluşan yaralara ve iltihaplanmalara iyi gelir. 
  • Nemlendirme özelliği sayesinde saçın ihtiyacı olan nemi karşılar. 

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır? 

İlk önce saçınızı hafifçe nemlendirin. Ardından badem yağını saça masaj yaparak uygulayın. Badem yağını saç derinizde hissetmelisiniz. Uygulamadan sonra 30-40 dakika beklemeniz gerekir. Ardından ılık su ile saçlarınızı durulayın. 

Gece yatmadan önce uygulamayı planlıyorsanız, önce badem yağını saçınıza masaj yaparak sürün. Ardından saçınızı bir bone yardımı ile kapayın. Sabah kalktığınızda saçınızı yıkayın. Unutmayın, badem yağı ne kadar uzun süre kalırsa, etkisi o kadar iyi olur. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir