Bale Topuzu Nasıl Yapılır? 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı
Trendlerdeki Yazı

Bale Topuzu Nasıl Yapılır? 

Hem klasik hem de çarpıcı topuz modellerini denemek istiyorsanız, size vereceğimiz altı adımda mükemmel bir balerin topuzuna sahip olabilirsiniz. Klasik topuz modelleri arasında en popüler ve bilinen seçeneklerden biri olan balerin topuzu denemek için saçınızın omuzlarınızdan uzun olması yeterlidir. Ayrıca, ihtiyacınız olan tek şey birkaç tel toka, donut toka, saç spreyi ve bir tarak. Bu malzemelere sahip olduktan sonra bu saç modelini istediğiniz her yerde kullanabilir ve yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Pratik, etkileyici ve sade bir saç modeli tercih ediyorsanız altı adımda bale topuzu nasıl yapılır? Gelin beraber inceleyelim. 

Altı Adımda Balerin Topuzu Yapımı 

 

Bale Topuzu Nasıl Yapılır? 
Bale Topuzu Nasıl Yapılır?

Adım 1

             İlk olarak saçlarınızı tarayarak tepeden at kuyruğu şeklinde toplayın. Çok sıkı toplamamaya özen gösterin. Çok sıkı toplarsanız gün boyu başınızı ağrıtacaktır. 

Adım 2

             İstediğiniz kalınlıkta temin ettiğiniz donut tokayı alın ve saçlarınızı içinden geçirin. 

Adım 3

             Donut tokayı saçlarınızdan geçirdikten sonra, toka görünmeyecek şekilde saçlarınız ile donut tokanın etrafını sarın ve bir tane lastik toka ile sabitleyin.

Adım 4

            Bu aşamada kalan saçlarınızı ister sıkı bir şekilde ister örerek ister dağınık bir şekilde topuzun etrafından dolandırın. Bu işlemden sonra topuzunuz tamamlanmış olacak.

Adım 5

             Bu adımda ince telli bir tarak ile saçlarınızı bozmamaya özen göstererek düzeltin ve tel tokalar yardımı ile topuzunuzu sabitleyin.

Adım 6

              Son adımda saç spreyini gözlerinizi koruyarak sıkın ve saçlarınızı sabitleyin. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir