Başak Burcu Erkeği Özellikleri 
  1. Anasayfa
  2. Burçlar

Başak Burcu Erkeği Özellikleri 

Başak burcu erkeği özellikleri; 

Grup: Toprak-dişi-değişken 

Yönetici Gezegen: Merkür 

Zodyak Elementi: Toprak 

Enerjisi: Yin 

Renkler: Açık sarı, turkuvaz, yeşil ve açık mavi  

Uğurlu Taşları: Mavi necef, mavi kristal, zebercet ve mavi safir 

Şanslı Sayısı: 5 

Şanslı Günü: Çarşamba 

Karşıt Burç: Balık 

Şehirler: Paris, Kudüs ve Boston 

Metal: Civa 

Çiçekler: Açelya, lavanta, zambak ve sarı menekşe 

Ağaçlar: Fındık, meşe ve kayın 

Mottosu: Sadece kendime güvenirim 

Başak burcu erkeği özellikleri arasında en belirgin olanı; zeki ve pratik olmasıdır. Her ne kadar keskin zekaya sahip olsa da başak burcu erkeği pek atılgan değildir. Her zaman neşeli ve enerjisi üst seviyededir. Başak erkeği her daim çalışkan ve hırslıdır. Pes etmek nedir bilmez ve kaybetmeyi hemen kabullenmez. Başak burcu erkeği için kendi bildikleri her zaman doğrudur ve karşı tarafın açıklamalarını bile dinlemez. Oldukça inatçı yapıya sahiptir. Ailesine ve sevdiklerine çok değer verir. Onlar için her zaman fedakârlık yapmaya hazırdır. Büyüklerine saygılı davranır. Başak burcu erkeği özgürlüğüne çok düşkündür ve bir başkası tarafında kısıtlamak en korktuğu şeylerden bir tanesidir. 

Başak burcu erkeği yüz olarak oldukça çekici ve seksi bir yüze sahiptir. Saçları onun için çok ama çok değerlidir. Öyle ki saçlarına yüzüne göre çok daha fazla önem verir. Yüz hatları belirgindir. Burnu ve çenesi özellikle belirgindir. Küçük ağızları ve kalın dudakları vardır. Çok büyüleyici gözleri vardır. O kadar parlak bakarlar ki neredeyse bakışları ile insanın başını döndürür. Kendine has zarif hareketleri vardır. Bu nedenle, nereye giderse gitsin, dikkati ve alakayı önüne çekerler. Yürüyüşü ve her yönü ile dikkat çeker. Asaletin sembolüdür. Gittiği her yerde insanlar tarafında merak edilir. Büyüleyici ve çekici görünür. Giydikleri her şey güzel görünse de kendileri için doğru olanı çoğu zaman bulamazlar. Biraz tembel oldukları için işlerini başkaları yapsın isterler. Karizmatik oldukları ve kısmeti çok olduğundan her işine bakacak birini bulmakta zorluk çekmezler. Giyim konusunda çok başarılı olamadıkları için mutlaka birileri tarafından giydirilmeleri gerekir. 

En belirgi özelliklerinden bir diğeri ise çok detaycı kişiliğe sahip olmalarıdır. Kimsenin takılmayacağı bir detaya başak burcu erkeği takılabilir. Bundan dolayı partneri ile aralarında uyum olmazsa zor bir çift olurlar. Fakat partneri ile aralarında uyum olursa başak erkeği partneri için canını dahi verir. 

Başak burcu erkeği çok fazla kuralcı ve titizdir. Düzene ve disipline bayılırlar. Normalde oldukça sevecen olan başak erkeği, disiplini ve düzeni bozulursa etrafındakileri kırmaktan çekinmezler. Bu sebeple onunla çalışacak ve yaşayacak insanlar düzenlerine ve bakımlarına dikkat etmelidir. Yaptıkları ve yapacakları her işin düzenli ve disiplinli olmasına çok önem verirler. Başak burcu erkeğinin çok fazla titiz ve disiplinli olması onunla beraber olan insanları bunaltabilir. 

Genel olarak başak burcu insanının en sevdiği duygu olan başarı duygusu, başak burcu erkeğinde de çok fazladır ve başarısızlığa asla tahammülü yoktur. Hedeflediği yerlere her zaman hedeflediği tarihten önce gelir. Başarısızlık, başak erkeği için kabul edilemezdir. Oldukça enerjik olduklarından dolayı aynı anda bin tane işi düşünür ve üstesinden gelmeye çalışır. Çok keskin ve kıvrak zekaya sahiptir. Ancak hiçbir işe araştırmada ve ince eleyip süzmeden asla o işe girişmez. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir