Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir?
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir?

Birçok kadın çeşitli nedenlerle bir erkek nasıl merak ettirilir? sorusuna cevap arıyor. İster evli eşler olun isterseniz sevgili ve hatta eski sevgili olun hiç fark etmeksizin, bir erkeği merakta bırakacak çeşitli yöntemler bulunuyor.

Belki bu ayrıldığını erkeğin size dönmesini sağlamayabilir ama en azından merak ederek sizi düşünmesi, geri dönüş için iyi bir şans olabilir. Yazımızın tamamını dikkatli bir şekilde okuduğunuzda, erkeğin sizi nasıl merak edeceğini öğrenebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.

İşte, Bir Erkek Nasıl Merak Ettirilir? Sorusunun Cevapları…

Bir erkeği merak ettirmek, duygusal bağların yoğunluğuna göre zor veya kolay olabilir. Birbirinizden çok hoşlandığınız veya âşık olduğunuz halde elde olmayan nedenlerden dolayı ayrılmanız, onun kendiliğinden sizi düşünmesine neden olacaktır. Ancak erkeği merak ettirmenin yolları hakkında araştırma yapıyorsanız, muhtemelen birlikte olduğunuz ilgisiz bir erkeğin sizi merak etmesini istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmek istiyorsunuz demektir. Bizde bu isteğe cevap vermek için geniş bir araştırma yaptık.

1) Peşinden Koşmaktan Kesinlikle Vazgeçin

Şayet size az da olsa sevgisinin varlığını biliyorsanız, taşları yerine oturtana kadar peşinden koşmaktan vazgeçin. Hayatın en önemli bir kuralı “kaçan kovalanır” kuralıdır. Bu sadece ilişkilerde değil hayatımızın her alanında geçerlidir. Bunda abartıya kaçmanın ters etkisi olabileceğini de unutmayın.

İnsanoğlunun yapısında olan bir şeydir bu… Fazla ilgi görmesi, kendini ulaşılmaz olarak görmeye neden olabilir. O size karşı çok ilgisiz duruyor ve genelde merak etmiyorsa, aynı mesafeyi sizde onun için koyun. Bunu abartıya kaçmadan ve ona halen ilgili olduğunuzu belli ederek yapmanız halinde, onun sizi merak etmemesi için hiçbir neden bulunmuyor.

2) Meşgul Olun

Onun sadece canı istediğinde size ilgi duymasından ve sonrasında uzun süre unutulmaktan yakınıyorsanız, sizde kendinizi meşgul etmenin yolunu bulun. Meşgul olmasanız bile onun size her buluşma teklifini hemen kabul etmeyin.

Bırakın sizi özlesin ve sizinle vakit geçirdiğinizde yaşadıklarınızı düşünmeye devam etsin. Üstelik sizin meşgul olduğunuzu söylemeniz, onun kafasında “Acaba ne yapıyor, neden meşgul?” gibi soruların dolaşmasına da neden olacaktır.

Onu nasıl merak ettiririm? Diyorsanız, bu adım oldukça işe yarar sonuçlar verecektir. Sonrasında erkek nasıl buluşurum? Sorusuna cevap aramaya başlayacak, sizinle tekrar iletişime geçmek için fırsat kollayacaktır.

3) Her Zaman Bir Gizem Bırak

Kısa sürede seni tanımasına izin vermen, ilişkinin heyecanını düşürür. Bu yüzden sevgilinizin ve hatta eşinizin sizi tamamen tanımasına izin vermeyin. Her defasında yeni bir şeyler keşfetsin ve daha yenileri için merak etsin. Bir erkeği merak ettirmek için en önemli adımlardan biri gizemdir.

Bir erkeğin sizi merak etmesi için atacağınız bu önemli adım sayesinde, onun daha sık aklına gelebilir ve sizi düşünmesini sağlayabilirsiniz.

4) Kararında Yaklaşın

Şayet evliyseniz ve eşiniz sizi ihmal etmiyor ve sürekli ilgi gösteriyorsa ortada bir sorun yoktur. Ancak bu konuda biraz geriden geliyorsa eşi veya sevgiliyi merak ettirmek için izleyeceğiniz yollardan biri, ona kararında yaklaşmak olmalıdır.

Onunla ilişkinizde atacağınız tüm adımların kararında olması yani abartılı olmaması, kendini merak ettirmenin yolları arasında iyi bir seçenektir.

5) Rekabet Olduğunu Göster

Her insan rekabetçidir. Özellikle erkekler gönül ilişkilerinde ortalamanın çok üzerinde rekabetçidir. Erkeğin seni merak etmesini sağlamak için rekabeti biraz artırabilirsiniz.

Rekabet sözcüğünün burada kaba kaldığının farkındayım. Demek istediğim aslında seninle ilgilenen bir başkasının da olduğunu hafif bir şekilde ona belli etmendir. Bu sayede erkeğin merak etmesini sağlamak için önemli bir adımı daha geride bırakmış olabilirsin.

6) Hemen Cevap Vermeyin

Sizi aradığında ya da biri aracılığı ile iletişim kurmaya çalıştığında, hemen cevap vermekten kaçının. Evli insanlar için bunu yapmak riskli olabilir. Ama sevgili iseniz bunu deneyebilirsiniz. Böylelikle kafasında merak uyandıran soru ampullerinin yanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir erkeğin sizi merak etmesini sağlamanın temel yolları bu şekildedir. Bunlara benzer durumları evlilik, sevgili olma veya flört durumunuzla birlikte ilişkinizin gidişatına göre kendiniz artırabilirsiniz.

Bir Erkek Neden Merak Eder?

Erkeğin sizinle duygusal bir birliktelik yaşaması, hayatının önemli bir kısmında sizi merak etmesi için önemli bir nedendir. Merak etmesi demek, sizi arayıp bulacağı anlamı taşımaz. Ancak insanlar kadın veya erkek fark etmeksizin duygusal olarak bir süre birlikte olduğu kişinin nasıl olduğunu ve ne yaptığını merak edebilir.

Bu aslında insanın içerisinde olan bir güdüdür. Duyguları size karşı eskisi gibi olmasa bile, belirli dönemlerde aklına gelebilir ve sizi merak eder. Genel geçer neden olarak bu sayılabilir. Bunun nasıl olduğunu anlamak için doğrudan kendisine sormak gerekir ve bu pek mümkün değildir.

Bir Erkek Ne Zaman Merak Eder?

Bir erkeğin ne zaman ve nasıl merak edeceği, ilişkinizin seyrine ve görüşme sıklığınıza göre değişecektir. Devam eden bir ilişkiniz varsa özellikle birkaç gün haber alınmadığında sizi merak etmesi doğaldır. Hatta sorunsuz ilişkilerde taraflar her zaman iletişim halinde oldukları için, bu süre çok daha kısa olur.

Şayet bitmiş bir ilişkiniz varsa eski sevgili sizi özellikle duygusal yoğunluk yaşadığında daha fazla merak eder. Ki daha öncesinde gerçekten sizi sevip hoşlanmış olması gerekir.

Ortadan Kaybolmak Merak Uyandırır mı?

Bir erkeği merak ettirmek için en iyi seçeneklerden biridir. Ayrılmış eski sevgiliniz bile olsa sizin ortadan kaybolduğunuzu bilmesi, onda mutlaka bir merak uyandırır. Hatta sizi arayıp bulmaya çalışmasına da neden olabilir. İnsanlar ve özellikle de erkekler gizemli ilişkilerden daha fazla hoşlanacağı için, kaybolmak merak uyandırır.

Eski Sevgili Merak Eder mi?

Eski sevgilinin merak etmesi, yukarıdaki sayılanların dışında kalan bir durumdur ve tamamen doğal gelişir. Eski sevgiliyi merak ettirmenin yolları arasında en sık başvurulan yöntem, tanıdıklarınız vasıtası ile kendinizi ona hatırlatmaktır.

Sizden habersizmiş gibi tanıdıklarınızın ona sizden haber vermesi, eski sevgilinin kafasında soru işaretlerinin dolaşmasına neden olacaktır.

Ayrıldıktan Sonra Merak Eden Erkek Geri Döner mi?

Bir erkek ayrıldıktan sonra merak ediyorsa, size geçmişte olan ilgisi gerçek bir duygusallık zemininde olmuştur. Yani geçmişte ve hatta halen sizi seviyor olabilir.

Ayrıldıktan sonra merak eden erkeğin geri dönme ihtimali her zaman vardır. şayet halen sizi seviyor ve mevcut ilişkisinden memnun değilse, size dönme ihtimali daha yüksektir. Onunla kendiniz doğrudan iletişim kurmasanız bile tanıdıklar vasıtasıyla kendinizden haberdar etmeniz, size dönme ihtimalini artıracaktır.

Bir erkek ilişkilerde nasıl merak ettirilir? Sorusuna cevaplar vermeye çalıştık. Lütfen aşağıda bulunan yorum kısmından konuyla alakalı fikirlerinizi bizimle ve diğer okuyucularımızla paylaşınız.

 

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir