“Çık dışarı oy-na-ya-lım!” köy okullarında
  1. Anasayfa
  2. Haberler

“Çık dışarı oy-na-ya-lım!” köy okullarında

Büyükşehir’in yaz boyu devam eden “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ çocuk şenliği şimdi de köy okullarında renkli, eğlenceli atölyeler ve atletizmle devam ediyor

 

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde vatandaşın beğenisini kazanan ve 2022 yazına damga vuran Büyükşehir Belediyesi’nin “Çık dışarı oy-na-ya-lım!” isimli çocuk şenliği köy okullarında devam ediyor. Eğlenceli ve öğretici etkinliklerin yer aldığı çocuk şenliğinde minikler coşku dolu anlar yaşıyor. 

 

BİZİM KÖYDE ŞENLİK VAR

Büyükşehir çocukların eğlenceli vakit geçirip gelişimlerine destek olan etkinlikleri Kocaeli’deki köy okullarında gerçekleştiriyor. Etkinlikte yer alan boyama atölyelerinde miniklerin el becerileri, hayal güçleri, ifade yetenekleri gelişirken, odaklanma becerisinin artmasına vesile olunuyor. Çocuklar için düzenlenen “Çık Dışarı Oy-na-ya-lım!” etkinlikleri okulların belirlediği saatlerde gerçekleştiriliyor. Şenlikte çocuklar için; topaç ve bez çanta boyama, eğlenceli atletizm parkuru gibi yarışlar düzenleniyor. Geçen hafta başlayan etkinlikler Gebze Kargalı İlkokulu ve Balçık İlkokulu, İzmit Çubuklu Osmaniye İlkokulu, İshakçılar İlkokulu, Körfez Sevindikli İlkokulu ve Kandıra’da bulunan Karaağaç İlkokulunda gerçekleştirildi.  

 

MİNİKLERE SÜRPRİZ HEDİYELER

“Çık dışarı oy-na-ya-lım!” çocuk şenliğinde yer alan yüz boyama standında çocukların yüzleri rengârenk boyanıyor. Ayrıca topaç boyama, bez çanta boyama atölyelerinde minik misafirler uygulamalı olarak yeteneklerini keşfediyor. Diğer taraftan da minikler eğlenceli atletizmde kıyasıya mücadele edip yarışma sonunda sürpriz hediyeler kazanıyor.

 

KÖY OKULLARI ‘ÇIK DIŞARIYA OYNAYALIM’ ÇOCUK ŞENLİĞİ TARİH VE YERLERİ:

 

İZMİT

SOLAKLAR İLKOKUKU

26 Eylül 2022 Pazartesi

DİLOVASI

DİLİSKELESİ CAN GÜLMEN İLKOKULU

26 Eylül 2022 Pazartesi

İZMİT

HAKKANİYE İLKOKULU

27 Eylül 2022 Salı

GEBZE

DENİZLİ İLKOKULU

27 Eylül 2022 Salı

DİLOVASI

TAVŞANCIL ZİYA TOPLAN İLKOKULU

28 Eylül 2022 Çarşamba

GÖLCÜK

SARAYLI İLKOKULU

28 Eylül 2022 Çarşamba

GÖLCÜK

HİSAREYN İLKOKULU

29 Eylül 2022 Perşembe

KANDIRA

AKÇAOVA İLKOKULU

29 Eylül 2022 Perşembe

KANDIRA

SAFALI İLKOKULU

30 Eylül 2022 Cuma

KANDIRA

ÇERÇİLİ SEFA SİRMEN İLKOKULU

30 Eylül 2022 Cuma

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından köy okullarında gerçekleşecek “Çık Dışarıya Oy-na-ya-lım!’’ çocuk şenliği etkinliği ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 318 27 25 nolu telefonu arayabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir