Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

Diş eti iltihabı için bitkisel reçeteler sunuyoruz. Diş etindeki iltihap kısa süre içinde iyileşiyor. Peki, nasıl?

Diş eti iltihabı için bitkisel reçeteler arasında neler var? İlk olarak sunulan bitkisel reçete, sizin kısa süre içinde enfeksiyondan kurtulmanızı sağlıyor. Özel olarak iltihaba etki ederek, kısa süre içinde iyileşme sağlıyor. İşte çözüm önerileri…

Diş Eti İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler Nelerdir?

"<yoastmark

Papatya

Papatyanın dişeti iltihapları tedavisinde etkili olduğu biliniyor. Gargara ile mevcut olan enfeksiyonların giderilmesi sağlanıyor. Ağız yıkama sıvılarının içinde de mutlaka papatya suyunun olduğu görülüyor. En önemli etkisi olan anti inflamatuar etkisi sayesinde direkt olarak enfeksiyonu gideriyor. Aynı zamanda antiseptik bileşikler ile maksimum oranda iyileşmenin görüleceği de bilinir.

Ekinezya

İltihaplara iyi gelen bitkiler arasında ekinezya var. Anti bakteriye özelliği ile hemen etkisini gösterir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi de maksimum orandadır. Etkisinin hemen görülmesi beklenen bitki ile iltihap sorununun çözümlenmesi beklenir.  Ağız çalkalama suyunun içine yaklaşık olarak 10 12 dama yağından atılarak karışım ile ağzın çalkalanarak iltihabın kuruması sağlanabilir.

Meyan Kökü

Meyan kökü diş çürükleri konusunda son derece etkilidir. Oluşabilecek olan iltihaplara karşı da etkili bir bitkidir. Bunun için anti – gingvitis çaylarına meyan kökü koymak son derece iyi olacaktır. Aynı zamanda magnezyum açısından da zengin olmasından dolayı son derece iyileştirici etkisini göreceksiniz. Fazla tüketmeniz durumunda baş ağrısına yol açabileceğini bilmelisiniz.

Isırgan Otu

İltihap için çözüm önerileri arasında ısırgan otu var. İltihaba iyi gelen bitkiler arasında direkt olarak ısırgan otu da yer alır. Ağız çalkalama sıvılarının içine genel olarak konur. Aynı zamanda diş macunları içeriğinde de sık sık rastlanan bit bitkidir. Diş eti iltihabı için siz de düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bu bitkinin faydalarını elde edebilirsiniz.

Nane

Son olarak diş eti iltihaplarına faydalı olduğunu kanıtlamış olan bir diğer bitki nane oluyor. İltihaptan korunmak söz konusu olduğundan da tercih edebilirsiniz.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir