En İyi 5 Çikolata 
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

En İyi 5 Çikolata 

 Çikolata dünyanın en popüler yiyeceğidir ve neredeyse hiç kimse onu reddetmez. Yakın zamanda Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre çikolata ağrıyla savaşmak için opioid içeren kimyasallar da içeriyor. Çok lezzetli ve tatlı olması da çikolatayı vazgeçilmez kılıyor. Dünya genelinde popülasyonu fazla olan çikolata pek çok marka tarafından üretiliyor. Peki, en iyi çikolatalar hangisi? bu sorunun cevabını vermek için en iyi 5 çikolata başlıklı yazımızı hazırladık. 

En İyi Çikolatalar 

En İyi 5 Çikolata 
En İyi 5 Çikolata

Ferrero Rocher 

İtalyan çikolata üreticisi Ferrero tarafından üretilen, dünyanın en ünlü ve popüler çikolata markalarından biri olan Ferrero Rocher, Avrupa’ya ilk kez 1982 yılında Michael Ferrero tarafından tanıtıldı. Kısa sürede adını duyuran marka çağımızda en bilinen ve en sevilen çikolata markaları arasında yer alıyor. 

 Godiva 

95 yıl önce Brüksel’de ünlü çikolatacı Joseph Draps tarafından efsanevi lider Madame Godiva’nın onuruna kurulan artizan çikolata atölyesidir. Zamanla markanın çikolata ambalajı, Bayan Godiva’nın illüstrasyonlarıyla süslenmiş uluslararası bir şirket haline geldi. Godiva Chocolate’ın ülkemizde de şubeleri bulunmakta ve piyasada rakiplerine göre daha fazla yer almaktadır. Ünlü çikolata markası, 2007’de Ülker grubunun da sahibi Yıldız Holding tarafından 850 milyon dolara satın alınmıştır.

Guylian 

1958 yılında Guy Foubert tarafından Belçika’da kurulan Guylian markası, çikolata deniz kabuklu pralin üretimi ve çeşitli dolguları ile dünyanın en ünlü çikolata markalarından biridir. Şirket, 2008 yılında Lotte Candy tarafından 164 milyon dolara satın alınmasına rağmen, Guylian markası altında çikolata üretmeye devam ediyor. Şirket, ambalajlı ve napoliten çikolatalarda uzmanlaşmış, tipik olarak hediye kutularında ürün satan lüks bir çikolata markasıdır. 

Patchi 

Patchi, tamamen doğal ve yüksek kaliteli malzemelerden oluşan çikolata menüsü ile lüks bir çikolata hediye markasıdır. 50’den fazla çeşitten oluşan listede, kavrulmuş fındık (fındık, antep fıstığı, badem), gianduja, portakal kabuğu, kurutulmuş çilek dilimleri ve daha fazlasının entegre versiyonları bulunmaktadır. Patchi kısa süre önce bazı tariflerine pamuk şeker, peynirli kek ve fıstık ezmesi de dahil olmak üzere beş yeni egzotik tat ekledi. 

Toblerone 

Toblerone, ünlü İsviçre çikolata markalarından biridir. Üçgen prizma şekliyle tanınan ünlü Amerikalı şekerlemeci Mondelez International Inc.’e ait olan Toblerone çikolata, Bern’de üretime başlamıştır. Marka, Toblerones, Snowtops, sade ve beyaz çikolatalar gibi çok çeşitli nugatlarla zenginleştirilmiş çikolatalarıyla tanınmaktadır. Ünlü çikolata markası ülkemizde de bir hayli sevilmekte ve tezgahlarda satışı yapılmaktadır. Tüketiciler tarafından dünyanın en sevilen çikolataları arasında yer almaktadır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir