En iyi 5 Türk Yapımı Netflix Dizisi 
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

En iyi 5 Türk Yapımı Netflix Dizisi 

Dizi severler için Netflix, kurtarıcı niteliğindedir ve pek çok kişi bir şeyler izlemek için ilk olarak Netflix’i seçmektedir. Netflix, farklı yapımları ve dünya çapında pek çok içeriği birleştirdiği için izleyiciler kendileri için bir yapım bularak eğlenceli zamanlar geçirebilmektedir. Ülkemizin pazarına girdiğinden beri birbirinden güzel Türk yapım film ve diziler de Netflix’te yayınlanmaya başladı. En iyi 5 Türk yapımı Netflix dizisi başlığımızda ülkemizin yapımlarından oluşan bir liste hazırladık. Listemizde yer alan dizilerden birine şans vererek güzel vakit geçirebilirsiniz. 

Bir Başkadır 

“youtube-Bir Başkadır | Resmi Fragman | Netflix-Netflix Türkiye”

Bir Başkadır dizisi, birbirinden farklı kişiliklere sahip bir grup insanın yolları kesişirken yollarının nasıl kesiştiğine dair sürükleyici, etkileyici ve düşündürücü bir dizi. İlk sezonu tek seferde bitirmek isteyeceksiniz ve bir kez bittiğinde uzun süre etkisinden çıkamayacaksınız. Dizi yayınlandıktan sonra oldukça konuşulan bir yapım olarak karşımıza çıkmıştır. 

AŞK 101 

“youtube-Aşk 101 | Resmi Fragman | Netflix-Netflix Türkiye”

İçinizi ısıtan, sımsıcak, eğlenceli bir gençlik dizisi: “Aşk 101”. Romantizm, komedi ve dram hepsi bir arada. Birbirinden tamamen farklı kişiliklere ve yaşam tarzlarına sahip bir grup arkadaşın yaşadıklarını anlatan dizi, gelecekten sahneler sunarak heyecanınızı artırıyor. Yayınlandığı zaman izleyiciler yeni sezonunu dört gözle bekliyor yayınlandığı an diziyi sosyal medya platformlarında popüler hale getiriyordu. 

Atiye 

“youtube-Atiye | Fragman | Netflix-Netflix Türkiye”

Atiye, Göbeklitepe kazısı sırasında keşfedilen bir sembolle hayatı değişen bir ressamın hikayesini anlatıyor. Atiye’nin resimlerinde sıklıkla kullandığı sembol, Göbeklitepe’de yapılan bir kazıda bulununca, geçmişini araştırmak için bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk Atiye’nin iç dünyasını da keşfetmesini sağlayan bir maceraya dönüşüyor. Dizimiz özellikle ilk sezonuyla izleyicileri oldukça etkilemeyi başarmıştır. Bundan dolayı En iyi 5 Türk yapımı Netflix dizisi başlığımızda kesinlikle yer almalıydı.

The Protector: Hakan Muhafız 

“youtube-Hakan: Muhafız | Resmi Fragman | Netflix- Netflix Türkiye”

The Protector, izleyicler tarafından yoğun bir şekilde beğenilen oyuncu Çağatay Ulusoy’un başrol oynadığı Netflix’in ilk Türk dizisi ve Netflix’in orijinal dizilerinden biri. Dizide başrolü oynayan Hakan (Çağatay Ulusoy), tarihin kendisine verdiği gizli bir görevle şehri koruması gerektiğini öğrenir ve hayatı alt üst olur. Fantastik kategoride yer alan bu dizi dünya genelinde izlenen bir yapım olarak karşımıza çıkmıştır.  

Rise of Empires: Ottoman  

“youtube-Rise of Empires: Ottoman | Resmi Fragman | Netflix- Netflix Türkiye”

Rise of an Empire: Ottoman, mini belgesel savaş serilerinden biridir. Listemiz Netflix Türkiye dizisi için olsa da listeye eklediğimiz dizi bir Amerikan yapımı. Aslında bu bir Amerikan mini belgesel dizisi… Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Birkan Sokullu, Osman Sonant’ın oyuncu kadrosunda bulunmasının dışında Prof. Celal Şengör, anlatıcı kısmında yer alarak izleyicileri bilgilendirmiştir. Bu belgesel mini dizi, İstanbul’un fethini olabildiğince nesnel bir şekilde açıklamaya çalışan çok etkileyici bir çalışma. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir