Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda, son zamanlarda popüler bir ürün olan Faktör 100 güneş bariyeri kremini inceleyeceğiz. Yazımızın devamında, Faktör 100 güneş bariyeri kremi nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Faktör 100 güneş bariyeri kremi fiyatı ne kadar? Sorularına yanıt vereceğiz. 

Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Nedir? 

Faktör 100 güneş bariyeri kremi, 6-8 saat boyunca yüksek düzeyde UVA ve UVB koruması sağlar. Makyaj altı bazı olarak kullanıma da uygun olan Faktör 100 güneş bariyeri kreminin içeriğinde kolajen Tip1 ve Tip3 bulunuyor. 

Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Ne İşe Yarar? 

  • Faktör 100, içeriğinde bulunan Tip1 ve Tip3 kolajenden dolayı cildi daha sağlıklı gösterir ve bakım yapar. 
  • Aynı zamanda makyaj rutininde makyaj altı bazı olarak kullanıma uygun olduğu için makyajı güzelleştirir. 
  • Güneş kremi kullanmadığı zaman ve güneşe maruz kaldığında oluşan kolajen kaybına karşı, kolajen kaybını önleyen düzgün ve düzenli bir güneş koruyucu bariyer oluşturur. Böylece güneş kaynaklı kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır. 
  • Doğru ve düzenli kullanım ile cilt lekelerine karşı yüksek düzeyde koruma sağlamak için güneş koruyucu bariyer görevi görür. 
  • Güneş kremlerinin kalın, makyaja dayanıklı yapısına göre daha ince bir koruma tabakası sağlayarak daha rahat bir makyaj uygulaması sağlar. Ayrıca 6-8 saat koruma sağlar. 
  • PA, UVA ışınlarına karşı koruma anlamına gelir ve Faktör 100 güneş bariyeri kremi, UV-B ışınlarına karşı koruma sağlarken UV-A ışınlarına karşı koruma da sağlar. 

Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Nasıl Kullanılır? 

Dışarı çıkmadan ya da su aktivitelerinden en az 15-20 dakika önce kuru cilde uygulanmalıdır. Havuz ya da denize gidecekseniz, plaj ortamında çok terliyorsanız en az iki saatte bir yeniden uygulamayı unutmayın. Gündüz şehir hayatında terlemediğiniz sürece 6-8 saat koruma sağlar. 

Faktör 100 Güneş Bariyeri Kremi Kaç TL? 

Alınan yere göre değişiklik gösterecektir ancak ortalama olarak Faktör 100 güneş bariyeri kreminin fiyatı 139 Türk lirasıdır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir