Fondöten Yüzünüzde Pütür Pütür Duruyorsa Neler Yapmalısınız? 
  1. Anasayfa
  2. Makyaj

Fondöten Yüzünüzde Pütür Pütür Duruyorsa Neler Yapmalısınız? 

Fondötenin yüzde pütür pütür görünmesi kadınların en yaygın yaşadığı makyaj problemlerinden biridir. Cilt kusurlarını kapatarak mükemmel bir cilt görüntüsüne sahip olmamızı sağlayan fondöten makyajımızın en önemli adımlarından biridir. Fakat, zaman zaman fondötenimizin istediğimiz gibi gözükmediğini ve kusurlu göründüğünü fark ederiz. Peki, fondöten neden pütür pütür durur? Ve fondöten yüzünüzde pütür pütür duruyorsa neler yapmalısınız? Ayrıtılar yazımızda yer alıyor.  

Fondöten Neden Pütür Pütür Görünür? 

Bu sorunun basit bir cevabı vardır o da nemlendirici kullanmamaktan dolayıdır. Fondöten uygularken yüzüm pul pul oluyor diyenlerin en büyük hatalarından biri cildini nemlendirmemek. Fondöten cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan bir kozmetiktir. Cildiniz yeterince temiz ve nemli değilse fondöten soyulabilir. Kirli bir duvara boya sürdüğünüzde nasıl ki duvar boyayı kusuyorsa aynı şey cildimiz içinde geçerlidir. Bundan dolayı cilt temizlenmeli ve kesinlikle güzelce nemlendirilmelidir. Böylece fondöten cildinizle daha iyi bütünleşerek makyajınızın profesyonel görünmesini sağlayacaktır.  

Ayrıca cildinize fondöten uygulamadan önce bir primer kullanmanız cildinizi sıkılaştıracak, kusurların ve gözeneklerin görümünü azaltacaktır. Böylece fondötenle daha kusursuz bir cilt görümüne ulaşmak sizin için daha mümkün hale gelecektir.  

Fondötenin Pütür Pütür Olması Nasıl Önlenir? 

Fondöten Yüzünüzde Pütür Pütür Duruyorsa Neler Yapmalısınız? 
Fondöten Yüzünüzde Pütür Pütür Duruyorsa Neler Yapmalısınız?

Makyajınızın pütür pütür görünmesini engellemek ve daha doğal görünmesini sağlamak için ünlü makyözlerin önerdiği 2 adımın uygulanması şarttır: 

Cildi temizleme jeli ile iyice yıkayın, güzelce durulayın ve kurulayın. Tahrişi önlemek için havluyla kuruturken çok fazla güç uygulamayın. Hatta hijyen açısından kağıt havlularla cildinizi kurulamayı deneyebilirsiniz. 

Cildinizi kuruttuktan sonra cilde su bazlı yağsız nemlendirici krem sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Cildiniz nemlendiriciyi emmeli ve fondöten için cildiniz hazır hale gelmelidir. 

Bu iki adımı yapmazsanız, fondöten görünümü kesinlikle pütür pütür olacaktır. Bundan dolayı bu adımları makyajınıza başlamadan önce kesinlikle uygulamalısınız. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir