Gece Cilt Bakımı ile Cildiniz Sağlıklı Olsun
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Gece Cilt Bakımı ile Cildiniz Sağlıklı Olsun

Gece cilt bakımı yapmanız cildinizi pürüzsüz ve esnek bir hale getirecektir. Kusursuz bir cildiniz olsun istiyorsanız, gece bakımını mutlaka ihmal etmemeli hatta bir rutin haline getirmelisiniz.

Gece cilt bakımı rutini oluşturmanın faydaları nelerdir?

Gece Cilt Bakımı ile Cildiniz Sağlıklı Olsun
Gece Cilt Bakımı ile Cildiniz Sağlıklı Olsun
  • Sağlıklı ve kusursuz bir cilde sahip olmak için gece yapacağınız bakım önem taşıyor. Uyku esnasında gerçekleşen dinlenme ve vücudun kendini yenileme düzeni ile cildinize uyguladığınız bakımın etkileri birleştiğine ortaya harika sonuçlar çıkartıyor.
  • Stres ve çeşitli dış faktörler nedeniyle mat ve yorgun görünmeye başlayan cildiniz gece bakımı ile eski sağlığına kolayca kavuşabilir. Bu bakım rutininde takip etmeniz gereken temel adımlar aşağıda yer alıyor.
  • Makyaj yapıyorsanız ilk olarak cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi gece mutlaka makyajdan arındırmanız gerekiyor.
  • Doğal ve bitkisel bazlı cilt temizleyici ürünler kullanmanız gece bakımınız için uzmanlar tarafından verilen tavsiyeler arasında yer alıyor. Özellikle tatlı badem yağı bu öneriler arasında ilk sıradaki yerini koruyor.
  • Makyajınızı uygun bir temizleyici ile çıkardıktan sonraki adım ise cildinizi yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek olmalıdır. Sıkılaştırıcı ve aynı zamanda nemlendirici etkiye sahip doğal bazlı ürünler gece bakımınızda size eşlik etmelidir. Gül suyu ve salatalık suyu içeren tonerler size bu konuda yardımcı olabilir. Tonerinizi uygularken boyun bölgenizi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Tonerinizi yaklaşık 5 dakika kadar yüzünüzde bekletip cildinizin iyice toneri emmesine izin vermelisiniz.
  • Toneriniz cildiniz tarafından tamamen emildikten sonra dış tabakanın daha fazla korunması için yine cilt tipinize uygun bir serum kullanabilirsiniz. Özellikle L-askorbik asitli Hyaluronik Asit içeren yüz serumları cilt için mükemmel sonuçlar yaratıyor. Daha sonrada cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirip gece cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Düzenli olarak uygulanan gece cilt bakımı, cildin daha hızlı iyileşmesini garanti eder ve cilt hücrelerinin iyileşmesini hızlandırır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir