Gıdık Nasıl Erir?
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Gıdık Nasıl Erir?

Gıdık, pek çok insanın rahatsız olduğu hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Gıdıktan kurtulmak için hangi uygulamaların yapılacağını bilmek önemlidir. Estetik işlemlere ek olarak, gıdık sorunu yaşayan kişilerin doğal yollardan gıdıklarını yok edilip edilemeyeceği merak konusudur. Yazımızın devamında gıdık nasıl erir? Gıdıktan kurtulmanın doğal yolları var mıdır? Sorularına yanıt bulabilirsiniz. 

Gıdık Nasıl Yok Edilir? 

Gıdık sadece kilolu insanlarda olmaz. Gıdı, genetik ve yapısal nedenlerle gevşeyebilir. Gıdı, ideal kiloda olan ve hatta zayıf olan kişilerde de ortaya çıkabilir. Gıdı bölgesinde farklı etkenlerden dolayı sarkma meydana gelebilir. Gıdı sarkması doğal bir şeydir. Gıdının erimesi ise zordur ve sabır gerektirir. Günümüzde pek çok kişi gıdısından kurtulmak için ameliyata başvuruyor. Ancak ameliyat olmaktan korkan ya da istemeyen kişiler doğal yöntemlere başvurabilirler. 

Gıdıklanmalarını eritmek isteyen kişiler her gün düzenli olarak gıdık eritme egzersizleri yapmalıdır. Ameliyattan korkan kişiler, sabır gerektiren gıdık eritme egzersizleri yaparak, sarkık gıdıktan kurtulabilirler. Gıdık eritme egzersizler oldukça etkilidir. Ancak bu egzersizlerin etkisini görebilmek için düzenli olarak yapılması gerekir. 

Gıdık Eritme Egzersizleri 

Gıdık Nasıl Erir?
Gıdık Nasıl Erir?

Gıdık eritme egzersizlerine başlamadan önce muhakkak kaslarınızı ısındırmalısınız. Kaslarınızı ısındırmak için alt çenenizi ileri-geri şekilde hareket ettirmelisiniz. Bu hareketi 10 defa tekrarlamanız yeterli olacaktır. 

  • Ağzınızı açın ve alt dudaklarınızı alt dişlerinize doğru çekin. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın. 
  • Dilinizin uç kısmını burnunuzun uç kısmına dokundurmaya çalışın. Bu hareketi 5 defa tekrarlayın. 
  • Sağ elinizin işaret ve orta parmağını çenenizin orta kısmında tutun. Sol elinizle de çene kemiğinin sağ tarafına yukarıya doğru masaj yapın. Bu hareketi 3 defa tekrarlayın. 
  • Orta parmağınızı kulak memenizin arka kısmına koyun ve aşağı-yukarı hareketlerle masaj yapın. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın. 
  • Başınızı yukarı kaldırarak boyun kaslarınızı gerin ve ellerinizin avuç içleriyle yukarıya doğru masaj yapın. Bu hareketi 5 defa tekrarlayın. 
  • Ellerinizin avuç içleriyle çene çizginiz boyunca aşağıya olacak şekilde biraz bastırarak masaj yapın. Bu hareketi 5 defa tekrarlayın. 
  • Ellerinizin avuç ileriyle çene kemiğinizin üstünden yukarı olacak şekilde masaj yapın. Bu hareketi 5 defa tekrarlayın. 

Gıdık eritme egzersizlerini düzenli olarak uyguladığınız zaman kısa bir süre içinde gözle görünür farklar elde edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir