Gri Saç Kullanmanın Sırları 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı

Gri Saç Kullanmanın Sırları 

Son yıllarda popüler olan saç renklerinden bir tanesi de gridir. Fakat saç rengini griye döndürmek çeşitli işlemleri gerektirir. Bundan dolayı boyama işleminden sonra hem saçın tonunu korumak için hem de daha sağlıklı bir görüntüye ulaşmak için yapılması gerekenler vardır. Özellikle belirli bir süre sonra saçlarda istenmeyen turunculaşmalar görülür. Oldukça cool ve havalı görünen gri saç kullanmanın sırları yazımızın devamında. 

Gri Saç Kullanımı

Gri Saç Kullanmanın Sırları 
Gri Saç Kullanmanın Sırları

Mutlaka Yanaklarınızı Renklendirin 

Saçlarınızı gri yaptıktan sonra, asla ihmal etmemeniz gereken en önemli nokta soluk gözüken teninizi allık ile renklendirmek olmalıdır. Her zaman allık kullanın, böylece daha canlı gözükürsünüz. Allıkta şeftali ve gül tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Gri ve Tonlarında Giyinin 

Gri saçlarınız varsa, kıyafetlerde sizin için en iyi renk gridir. Ayrıca bej, yeşil ve kahverengi gibi doğal tonlar da saçlarınız rengini ön plana çıkaracaktır. 

Saç Bakımını İhmal Etmeyin 

Saçlarda gri rengi elde etmek için ciddi anlamda saçlara açıcı uygulanır. Bundan dolayı saçlarınız gücünü kaybedebilir. Saçlarınıza eski gücünü kazandırmak adına saç bakımınızı ihmal etmemelisiniz. 

Limon Suyu ile Saçlarınızı Yıkayın 

Limon suyu, gri saçlı kadınların en büyük sırlarından bir tanesidir. Saçlarınızı her ay limon suyu ile yıkarsanız gri saçlarınız ilk zamanki kadar parlak kalacaktır. 

Mor Şampuan Kullanın 

Gri saçı her zaman canlı tutmak ve turunculaşmasını önlemek kolay değildir. Bundan dolayı haftada bir defa mor şampuan kullanmalısınız. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir