İlginizi Çekebilir
Hamilelikte Kendinizi Daha İyi Hissetmeniz için Öneriler 
  1. Ana Sayfa
  2. Hamilelik
Trendlerdeki Yazı

Hamilelikte Kendinizi Daha İyi Hissetmeniz için Öneriler 

+ -

Uykusuz kalınan geceler, alınan kilolar, korku ile beklenen doğum anı ve daha fazlası hamilelik döneminde kadınların yaşadığı sorunlardır. Üstelik ilk hamilelikse korkular daha fazla olur. Stresli, yoğun ve sağlık noktasında çok fazla sorun teşkil eden hamilelikte kendinizi daha iyi hissetmeniz için öneriler yazımızın devamında. 

Hamilelikte İyi Hissetmek

Hamilelikte Kendinizi Daha İyi Hissetmeniz için Öneriler 
Hamilelikte Kendinizi Daha İyi Hissetmeniz için Öneriler

Duş Alın 

Sık banyo yapmak veya duş almak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Su sıcaklığının çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Sauna veya çok sıcak suyla banyo yapılması özellikle merkezi sinir sistemi sorunları olmak üzere fetal anormalliklere neden olabileceğinden kesinlikle önerilmez. Bu özellikle hamileliğin erken evreleri için geçerlidir. Duş alacağınız zamanlarda evde başka kişilerin olmasına da özen gösterin. 

Masaja Gidin 

Hamilelik dönemi, bebek odasını dekore etmekten bir isim seçmeye ve doğum planı yapmaya kadar çok yoğun bir süreçtir. Kendinize bir iyilik yapın ve mola verip doğum öncesi masajı yaptırın. İyi bir masaj, vücudunuzun ve zihninizin hamilelik hakkında olumlu hissetmesini sağlayacaktır. 

Bebeğinize Mektup Yazın 

Minik bebeğiniz ile aranızda çok özel bir bağ vardır. Bu gelişen ilişki hakkında bazı düşüncelerinizi, umutlarınızı ve hayallerinizi bir not defterine yazın ve saklayın. Bu defteri bebeğiniz büyüdüğünde paylaşmak isteyebilir veya kendinize bir hatıra olarak saklayabilirsiniz. 

Hafta Sonlarınızı Özelleştirin 

İster her zaman denemek istediğiniz bir restoran, ister bebeğiniz doğmadan önce bir seyahat veya bir buket çiçek kadar basit bir şey olsun. “Kendiniz için küçük anlar” listesi yapın. Bu listenizdeki maddeleri her hafta sonu gerçekleştirin. Bu zamanlarda kendinize küçük hediyeler alarak anı ölümsüzleştirebilirsiniz. 

Ağlayın 

Evet, doğru okudunuz, ağlayın. İyi bir ağlama bazen hormonal etkilerden dolayı çok iyi hissettirebilir. Neden ağladığınızın farkında olduğunuz sürece ağlamanızda hiçbir sakınca yoktur. Kendinizi duygularınızın iniş ve çıkışlarına kaptırmanıza izin verin. 

Değişiminizi Benimseyin 

Hamilelik sırasında vücudunuz çok değişir. Değişimi kucaklayın ve vücudunuzu kutlayın. Sonuçta, oldukça şaşırtıcı şeyler yapıyor. Sürecin büyüsünü yakalayan profesyonel bir fotoğraf çekimi ile vücudunuzu kutlayın. Bebeğinizin yarattığı hamile göbeğinizi gösteren bir elbise giyin ve değişen vücudunuzla mutlu olun. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap