Her Annenin Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey 
  1. Anasayfa
  2. Anne/Çocuk

Her Annenin Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey 

Anne ve kızı arasındaki bağ çok derindir. Kızlar annelerinden çok şey öğrenirler, bu nedenle onlara büyürken doğru mesajları ve bilgileri vermek önemlidir. Çocuğunuzun sizi gözlemlediğini ve sizi rol model olarak aldığını unutmayın. Bu yüzden anneler kızları için uygun bir ortam oluşturmalıdır. Peki, her annenin kızına öğretmesi gereken 6 şey nedir? 

Her Annenin Kızına Öğretmesi Gerekenler 

Her Annenin Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey 
Her Annenin Kızına Öğretmesi Gereken 6 Şey

Kendi Ayaklarının Üzerinde Durması Gerektiğini 

Son yıllarda, çok iyi işler yapan kadın girişimcilerin sayısı giderek artıyor. Ancak kadın girişimciler kendi işlerini kurduklarında her zaman motivelerini kırıcı davranışlarla karşılaşırlar. Bu nedenle annelerin kızlarına erken yaşta ayağa kalkmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi öğretmeleri gerekir. Onun geleceği için büyük bir yatırım olacaktır. 

Zorluklar ile Nasıl Başa Çıkılması Gerektiğini 

Çocuklara zorluklar karşısında pes etmemeyi, daima ileriye bakmayı, zorlukların üstesinden gelmeyi öğretmeniz gerekir. Özellikle yaşadığımız ülkede birçok zorluk bulunuyor. Cesaretini kaybetmemesi gerektiğini biliyorsa ve sizin her daim onun yanında olacağınızı bilirse, zorlukların üstesinden kolaylıkla gelecektir. 

İnsanlara Karşı Yaklaşım Şeklini 

Bir çocuğun her zaman anne babasını taklit ettiğini söylemiştik. Kızlar annelerini, erkekler babalarını takip eder. Böylece kız çocukları, anneleri çevrelerindeki insanlara nasıl yaklaşıyorsa, kızı da aynı davranışları sergilerler. Başkalarının arkasından konuşmak, kötü ve küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, bunu bir çocuğun önünde yapmak ileride aynısını yapmasına neden olabilir. 

Kendi Dünya Görüşünü Bulmasında Kızınıza Yardımcı Olun 

Çocuğunuza büyüdüğünde hayallerinin peşinden gitmesini öğretin. Ona başkalarının dayattığı bir hayatı yaşamamayı ve istediğini yapmayı öğretirseniz ileride çok başarılı olacaktır. 

Kızınızın İşine Yarayacak Bilgiler Öğretin 

Kızınıza evle, yemekle ilgili becerileri öğretin. Yani yalnız kaldığında kendi başının çaresine bakacaktır. Örneğin; ampülleri değiştirmeyi, pratik yemek yapma ipuçlarını ve hatta araba sürerken yolda kaldığında nasıl tamir edeceği gibi şeyleri öğretmek ona daha fazla güç ve farkındalık kazandıracaktır. 

Aşk Hayatı ile İlgi Sizinle Konuşmayı 

Kızınızı karşınıza alıp aşk hayatından bahsetmek onun için büyük bir motivasyon olabilir ve size olan güveni artacaktır. Özellikle kızınız size ilk aşkını anlatması, sizin deneyimlerinizden faydalanması gelecekteki ilişkilerinde yol gösterici olacaktır. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir