İlk Buluşmada Erkeklere Neler Sorulur? 
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

İlk Buluşmada Erkeklere Neler Sorulur? 

İlk buluşma hem kadınlar hem de erkekler için oldukça heyecan verici anlardan biridir. İlk buluşma öncesi o günün gelmesini beklemekte aynı şekilde. Bu durumda biz kadınlar erkeklere göre daha heyecanlı ve planlı olabiliriz. Bundan dolayı da daha büyük güne günler varken ne giyeceğimize, saçımızı ve makyajımızı nasıl yapacağımıza kadar detaylıca düşünürüz. Elbette ki her şeyi bu kadar düşünen kadınlar için ilk buluşmada erkeklere neler sorulur? Konusunda büyük önem arz etmektedir.  

Aile, hobiler, kariyer planları gibi kişiyi tanımak için sorulan sorular bir süre sonra sohbeti sıkıcı hale getirebilir ve konu bir yerden sonra tıkanabilir. Bu da uzun ve sıkıcı susuşları beraberinde getirebilir. Ayrıca biz kadınlar ilk buluşma öncesi uyumlu olup olmayacağımızda bir hayli düşünürüz. İşte bu durumda hem konunun ilerlemesi hem de uyumunuzu gösterecek karşı tarafa yöneltecek birkaç soru vardır. Yazımızı okuyarak ilk buluşmada erkeğe neler sorabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

İlk Buluşmada Sorulacak Sorular 

İlk Buluşmada Erkeklere Neler Sorulur? 
İlk Buluşmada Erkeklere Neler Sorulur?

Gününün Nasıl Geçtiğini Sorun 

İlk olarak basit bir soru ile giriş yapmak hem ortamın gerginliği atmak için idealdir hem de karşınızdaki kişiyle ilgilendiğinizi ve onu önemsediğinizi gösterir. Yavaş tempoda ilerlemek sohbetin kalitesi için daha idealdir. 

Hayallerini Sorun 

Ona şimdi ve gelecekte ne yapmak istediğini sorun. En büyük arzuları ve ne yapmak istediği hakkında konuşmasına izin verin. Bu şekilde, karışınızdaki erkeğin en büyük tutkusunu öğreneceksiniz. 

İdeal Tatil Anlayışını Sorun 

İdeal tatili evinde oyun/dizi izlemek olan biriyle sadece deniz, güneş ve kum üçlüsünü düşünen biri anlaşamazlar mı? Elbette anlaşabilirler ama durumu baştan bilmekte fayda var. Tatiller her şey değildir, ancak ne dediklerini bilirsiniz; arkadaşlarınızı en iyi tatilde veya seyahatte tanırsınız. Bu yüzden karşınızdakinin tatil kavramını en baştan bilmekte fayda var. 

Beslemek İstediği Evcil Hayvanı Sorun 

Evcil hayvan tercihleri, bir kişi hakkında düşündüğünüzden daha fazlasını söyler. Kedi sahipleri onları oldukları gibi kabul eder ve özgürce yaşamaları için onlara alan verir. Köpekler ise sorumluluk sahibi ve disiplinli bir yaşam sürmeyi seven kişiler tarafından daha çok tercih edilir. Her ikisi yerine hamster, kaplumbağa, papağan gibi ilginç evcil hayvanları seçerse, muhtemelen farklılıkları olan insanları seven affedici bir insandır. Hem bu sayede beslemek istediği hayvana karşı sizin toleransınız ne olur? Bunu yol yakınken öğrenebilirsiniz. 

Zengin Olursa Ne Yapacağını Sorun 

Piyango çıkması gibi durumlarla karşılaşırsa ne yapacağını sorun. Eğer emlak işine girmek, taksi ruhsatı almak gibi fikirler aklınıza gelirse, tam bir finansör ile karşı karşıyasınız demektir. Bir tekne satın almak ve dünyayı dolaşmak gibi cevaplar alırsanız, maceraperest bir hayalperestle birlikte olduğunuzu bilmelisiniz. Önce kendinize bu soruyu sorabilir ve sonra gerçekten ne yapacağınızı düşünebilirsiniz. Benzer bir cevap verdiyseniz, bu Crush olabilir. 

İşiyle İlgili Sorular Sorun 

Bir erkek en çok işi hakkında konuşmayı sever. Ona mevcut işinden memnun olup olmadığını ve gelecekte ne yapmak istediğini sorabilirsiniz. Böylelikle uzun bir süre konuşacak bir konunuz da olabilir. 

Çocukluğunun Nasıl Geçtiğini Sorun 

Ona çocukken nasıl olduğunu sorun. Asi, yaramaz, içine kapanık… Çocukken nasıl biri olduğunu sormak, okul günlerini öğrenmek istemek, güzel anıları geri getirerek daha yakınlaşmanıza yardımcı olabilir. 

Takım Sporlarını mı Bireysel Sporları mı Tercih Ettiğini Sorun 

İlgimizi çeken spor dalları, insanlarla olan etkileşimlerimize dair ipuçları sağlayabilir. Örneğin, basketbol, futbol ve beyzbol gibi takım sporlarını yapmaktan hoşlanan kişilerin güçlü iletişim becerileri vardır. Ekip olarak iş bölümü, işte yardım etmek ve yardım almak, hayatlarının doğal akışının bir parçasıdır. Partneriniz ekip çalışmasını seviyorsa birlikte yemek yapmak sizin için keyifli bir aktivite olabilir. Tenis, atıcılık, yüzme, koşu gibi spor dalları, tek başına çalışmayı seven liderlik ruhuna sahip kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Böylelikle karşınızdaki insanın karakteristik özelliklerini anlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir