Kadınlarda Mastürbasyon Teknikleri
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

Kadınlarda Mastürbasyon Teknikleri

Mastürbasyon en kısa tanımıyla olarak kişinin kendisini tatmin etmesidir. Ancak bu açıklama oldukça sınırlı kalmaktadır. Mastürbasyonu tamamen bağımlılık haline getirmeden küçük dokunuşlar ile cinsel doyuma ulaşmak ve cinsel birikimi boşaltmak faydalı olabilir. Kadınlarda mastürbasyon teknikleri nelerdir?

Kadınlarda Mastürbasyon Teknikleri Neler?

Klitoral Orgazm

Genellikle kadınlar parmaklarını kullanarak vajinanın üst birleşim noktası olan klitorislerine dokunarak mastürbasyon yaparlar. Mastürbasyon yaparken çeşitli cinsel oyuncaklar ve vibratörde kullanılabilir. Bu mastürbasyon yöntemi genellikle bakire olan kadınlar ve genç kızlarda yaygındır. Bu yöntemde vajinanın içine herhangi bir giriş yoktur. Sadece yüzeyden okşamalar ile orgazm olunur.

Vajinal Orgazm

Bu orgazm tekniğinde diğer yönteme göre biraz daha ileri gidilerek mastürbasyon esnasında parmaklarınızı veya seks oyuncaklarını vajinanın içerisinde kullanabilirsiniz. Bu sayede orgazm sırasında derin kasılmalar yaşanır.

Anal Orgazm

Bu mastürbasyon yönteminde anal yönden yani anüs üzerinden uyarımlar yapılır. Anüs üzerinde de çok fazla sinir ucu vardır. Anüse parmak veya dildo gibi cisimler uygulayarak aldığınız zevki arttırabilirsiniz. Genelde orgazm öncesinde yoğun bir şekilde idrarınızın geldiğini hissedersiniz. Bunun nedeni de kaslardaki kasılmalardır.

Karmaşık Orgazm

Karışık orgazm yazımızda belirttiğimiz orgazmların kombinlenmesi ile yaşanır. Vajina ve klitorisinize dokunmak için iki elinizi de kullanabilirsiniz veya aynı anda parmaklarınızı ve seks oyuncaklarını beraber kullanabilirsiniz. Hem klitoris, hem de g noktası aynı anda uyarıldığı zaman güçlü bir orgazm yaşanmaktadır.

Erojenik Orgazm

Erojenik Orgazm

Bu çeşit orgazm yaşayabilecek kadınların sayısı oldukça azdır. Bu orgazmı yaşayabilmeniz için çok hassas bir kişi olmanız gerekir. Değişik erojen bölgelere yani meme uçlarına, uylukların iç kısımları, kulaklar, boyun ve vücudunuzdaki haz aldığınız bölgelere dokunarak hazzınızı arttırabilirsiniz. Vajinal, klitoral veya anal bir dokunma olmaksızın zihinsel olarak bir orgazm başlatmaktır. Vücudunuzdaki haz duyduğunuz her nokta sizi doyuma ulaştırmaya yaklaştırır.

Zincirleme Orgazm

Bu orgazm çeşidi erkeklerde mümkün olmayan sadece kadınların gerçekleştirebildikleri bir orgazm çeşididir. Bu bir orgazm değil de üst üste birkaç orgazm yaşamaktır. Yoğun uyarıldığınızda ve yoğun haz olduğunda gerçekleşebilir. Bu orgazmı yapabilen kadın bitimde tam anlamıyla tatmin duygusunu yaşar.

Mastürbasyon hem kadınlar hem de erkekler için oldukça heyecan vericidir. Bağımlılık haline dönüştürülmediği sürece hem kadın hem erkek için hazzın nasıl alınabileceğinin deneyimlenmesi açısından önemlidir ve kişinin kendi vücudunu tanımasını sağlar. Mastürbasyon yapmak zararlı mıdır veya haftada ne kadar mastürbasyon yapılabilir gibi sorular sıkça karşılaşılan sorulardır. Bu soruların kesin bir karşılığı olmamakla birlikte mastürbasyonu fazla abartmamak, alışkanlık haline getirmemek gerekir. Fazla mastürbasyon ilerideki cinsel hayatınızda işlev bozuklukları, adaptasyon sorunları, cinsel isteksizlik ve ilişkiden gereği kadar zevk alamamak gibi sorunlara yol açabilir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir