Kalıcı ve Acısız Bronzlaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Doğal Yağ
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Kalıcı ve Acısız Bronzlaşmanıza Yardımcı Olacak 7 Doğal Yağ

Açık tenlilerin bronz bir tene sahip olmaları için tercih edebilecekleri farklı yöntemler bulunuyor. Ancak bu uygulamaların geneli pahalı ve birazda acılı olabilmektedir. İster yaz aylarında isterseniz kış mevsiminde bronz bir tene sahip olmak için doğal yağlar kullanabilirsiniz.

Bu yağların sağlıklı etkileri sayesinde cildinizde herhangi bir tahriş oluşmadan, esmer bir tene daha kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

Susam Yağı

Bronzlaşmaya fayda sağladığı gibi aynı zamanda güzellik iksiri olarak bilinen susam tohumu yağı, cildine önem verenler tarafından düzenli olarak kullanılan doğal yağlar arasındadır.

Cildin melanin üretmesine yardımcı olan bitkisel yağ, bronzlaşmaya yardımcı olurken ciltteki güneş yanıklarını önleyici özelliklere de sahiptir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında düzenli olarak cilde uygulanması tavsiye edilir.

Havuç Yağı

Bilindiği üzere havuç yağı ciltte bronzlaşma sağlayıcı etkisi ile öne çıkmaktadır. Son derece etkili olan havuç yağını düzenli ve ölçülü bir şekilde kullanmanız, bronzlaşmak için önemli faydalar sağlar.

Havuç yağının etkisi o kadar büyüktür ki aşırı kullanımı halinde, ciltte istenmeyecek şekilde bronzlaşmaya olabilir. Fazla kullanılması aynı zamanda cilt yüzeyindeki tahrişlerin önemli bir nedeni olabilir. İnce bir şekilde cilde sürmek faydalıdır.

Fındık Yağı

Cildi muhteşem şekilde besleyici özelliklere sahip olan en doğal yağlardan biri olan fındık yağı, cilde sürüldükten sonra 30 dakika beklenerek temizlenebilir.

Şayet güneşli havalarda dışarı çıkmak istiyorsanız güneşin zararlı etkilerine karşı, dışarı çıkmadan yarım saat kadar önce fındık yağını cildinize sürebilirsiniz. Özelliklere cildin güneş gören açık yerlerine sürmek, zararı güneş ışınlarının etkisini azaltacaktır.

Avokado Yağı

Zengin e vitamini içeriğine sahip olan avokado yağı, cildin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olur. Kalıcı ve acısız bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız, cildinize düzenli olarak avokado yağını uygulayabilirsiniz. Cilt üzerindeki rahatlatıcı etkisi sayesinde de ferahlık sağlar.

Doğal ve Saf Zeytinyağı

Gerek genel sağlık ve gerekse cilt ve saç sağlığı denildiğinde en doğal yöntemlerden akla ilk gelen zeytinyağıdır. Zeytinyağının cilde sürülerek kullanılması, birçok cilt problemlerine faydalı olmaktadır. Diğer taraftan yemek veya salataların içerisinde tüketilmesi halinde, genel sağlık üzerinde de muhteşem etkileri bulunmaktadır.

Cildinize bir miktar saf zeytinyağı sürdüğünüzde daha sağlıklı göstereceği gibi, derinin zeytinyağını emmesi ile genel sağlığa da faydalı olmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı

Yine bitkisel yağlar arasında zeytinyağı gibi önemli faydaları bulunan Hindistan cevizi yağı, bronzlaşmak ve cildi korumak için etkili bitkisel yağlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı birçok cilt bakım ürününün temel maddesi olarak kullanılır.

Kakao Yağı

Kozmetik ürünlerinin içeriğinde sıklıkla tercih edilen kakao yağı, acısız ve kalıcı şekilde bronzlaşmak isteyenlerin tercihleri arasındadır.

Yukarıda sayılan bitkisel yağlar sadece bronzlaşma için değil, aynı zamanda cilt sağlığının korunması ve daha güzel bir tene sahip olmak için de uygulanabilir. Bu yağların düzenli uygulanması fayda sağlarken, aşırı uygulanması halinde ise ciltte tahriş gibi problemlere sebep olabilecekleri unutulmamalıdır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir