Kaş Ne Sıklıkla Alınmalı? 
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Kaş Ne Sıklıkla Alınmalı? 

Kaş almak; gözleri ve yüzü öne çıkarmak için ip, ağda veya cımbız ile yapılan ve kaşların alınması için kaşların bir süre uzaması beklenmesi gereken işlemdir. Kaşların alınma sıklığı ise her kadında farklılık gösterir. Çünkü herkesin hormonal düzeni farklı olduğu için kaş çıkma süreside farklı olmaktadır. Bundan dolayı kaş ne sıklıkla alınmalı? Sorusu için net bir süre vermek mümkün değildir. Bu süreyi belirlemek için kaş çıkma aralığınızı takip etmeniz gerekmektedir.  

Kaşlar Kaç Günde Bir Alınmalı? 

Bakışları daha etkileyici hale getiren kaşlar yanlış alınıp şekli bozulduğunda gözle görülür farklılıklara yol açabilir. Kaşlarınızı yanlış bir şekilde almak yüz ifadenizi değiştirebilir ve aynı zamanda kötü bir görüntüye de neden olabilir. Kaş almak için kaşların tamamen çıkması için belirli bir süre beklemeniz gerekir. Aksi takdirde kaşlarınız alınmamış gibi tekrar çıkacaktır. 

Gözlerinizin öne çıkması ve kaşlarınızın harika görünmesini istiyorsanız, kaşlarınızı düzenli olarak almalısınız. Genel olarak, alma süresi kişiden kişiye değişir. Kaşlarınızın düzenli bir şekilde çıkması için bakım yapabilirsiniz. Profesyonel olmayan bir kişinin kaşlarınızı alması kaşların şeklini bozabilir. Bu tür problemlere maruz kalmamak için mutlaka profesyonel bir kuaför tarafından kaşların alınması gerekmektedir. Bozulan kaşlar uzun süre boyunca düzelmeyebilir. 

Kaşlar Nasıl Alınmalı? 

Kaş Ne Sıklıkla Alınmalı? 
Kaş Ne Sıklıkla Alınmalı?

Kaş alma işleminde çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri de kaş kesme yöntemidir. Kaşlar kesildiğinde kaşların büyüme yönü bozulur ve kaşlar sertleşir. Kaşlarınızı kesmek yerine, kaşlarınızın sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamak için kaşlarınızın arasında büyüyen tüyleri cımbız gibi araçlar kullanarak alın.  

Zaman zaman kaşlarını alan bazı kişilerde yanlış kaş alma yöntemlerinin kullanılması nedeniyle kaşların çıkmaması ve dökülmesi gibi olumsuz sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunu yaşayan kişi sağlıkla ilgili stres, kan dolaşımı veya kansızlıktan mustarip değilse, zayıflayan kaş kökleri zamanla yenilenebilir. Kaşların yeniden çıkmasını tetiklemek için masaj veya kremler kullanılabilir. 

Kaşlarda herhangi bir yapısal sorun yoksa genellikle 2 haftada bir alınabilir. Sık ve şekilli kaşlara sahip kişiler kaşlarını şekillendirebilir. Sık sık çıkan kaşları şekillendirmek daha basit ve daha kolay bir işlemdir. Kaş alırken kullanılan kaş cımbızları kaliteli ve temiz olması da önemli konular arasındadır. 

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Birçok kişi ilk kez kaşlarını alacağı zaman bir kuaföre başvurur. Kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız, yanlış şekli vermemeniz için bazı detaylar önemlidir. Öncelikle iki kaşı aynı yapmaya çalışmamak gerekir. Bir kaş ince, diğeri kalın ise düzeltmeye çalıştığınızda kaşlarınız ince bir ip gibi görünebilir.  

Kaşlar her gün alınmamalıdır. Ayrıca kaşlar duştan önce değil, duştan sonra alınmalıdır. Kaşlarınızı yanlış yerlerden almak ve kavisi yanlış vermek yüz şeklinizi bozacaktır. Kavisinizin yüze en iyi şekilde oturması için kalemi burundan gözbebeğine doğru tutun. Bu nokta, kavis için en doğru noktadır.  

Kaşlarınızı aldırmak için profesyonel bir kuaförden destek almanız sizin için daha faydalı olacaktır. Kaşları ustura veya diğer yöntemlerle alırsanız sonra sağlıklı olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. İşinde ehli bir kişi size bu konuda yardımcı olacaktır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir