Kollardaki Sarkıklık Nasıl Geçer? 
  1. Anasayfa
  2. Güzellik

Kollardaki Sarkıklık Nasıl Geçer? 

Ciddi bir sağlık sorunu olmayan kol sarkıklıkları kadınları rahatsız eden hatta pek çok kadının psikolojisini olumsuz etkileyen estetik bir sorundur. Kol sarkmasının birçok nedeni vardır. Birincisi, yaş ve yerçekiminin etkisidir. Kolun yerçekimi nedeniyle aşağı doğru sarkması görülebilir. Kol sarkmasının bilinen en önemli nedeni artan yaştır. Yaşla birlikte cilt eski sıkılığını kaybeder ve sarkık bir görünüm kazanır. Düzenli bir egzersiz ve beslenme programı ile kendinize iyi baksanız da yerçekiminin etkilerine karşı koyamazsınız. Daha genç görünmeniz için kol sarkıklığını seviyesine göre ameliyatlı veya ameliyatsız olarak gidermek mümkündür. Kollardaki sarkıklık nasıl geçer? Diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Kol Sarkması Nedenleri ve Alınacak Önlemler 

Yaşa Bağlı Sarkmalar: Yaşlanma faktörü ile birlikte kol sarkmasının görülmesi normaldir. Ne kadar erken önlem alırsanız o kadar geç kol sarkması sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Kollarınızı sıkı tutan egzersizler ve kas yoğunluğunu artıran egzersizler ile kollarınızı daha genç göstermeniz mümkündür. Yaşla birlikte cilt orijinal elastikiyetini kaybeder. Gerginliğini yitiren kol derisi de yerçekiminin etkisiyle sarkar. Egzersiz yaparak bu sarkmayı uzun yıllar erteleyebilirsiniz. Ancak spora rağmen meydana gelen sarkmalar için tıbbi ekipmanla yapılan ameliyatsız kol germeler sürecin ilerlemesini yavaşlatabilir. Bu cihazlar kol derisindeki kolajen lifleri uyararak sıkılaştırma etkisi sağladığından uzun vadede sarkmaları azaltacak ve cildi sıkılaştıracaktır. 

Sık Sık Kilo Alıp Vermeye Bağlı Sarkmalar: Yağlı ve kalın kollarda daha fazla sarkma olabilir. Sık kilo alıp verme, kollarınızın sarkmasına neden olabilir. Bunu önlemek için kilo verme sürecinde egzersiz yapmalı ve sağlıklı bir beslenme planı ile beslenmenizi kontrol etmelisiniz. Kilo verdikten sonra cildinizin sarkmaması ve cildinizin elastikiyetini desteklemek için egzersiz yapmanız önerilir. Kilo vermeye rağmen kollarınız incelmiyorsa liposuction ile yağ aldırmak hem kollarınızı inceltir hem de sarkmaları ortadan kaldırır. Kol germe, kilo verdikten sonra kolunuzun ne kadar sarktığına bağlı olarak tıbbi cihazlarla veya ameliyatla ortadan kaldırılır. 

Kol Sarkmalarını Geçirmek için Yöntemler 

Kollardaki Sarkıklık Nasıl Geçer? 
Kollardaki Sarkıklık Nasıl Geçer?

Kremler, korseler, kol egzersizleri kol sarkmaları için geçici çözümler sağlayabilir. Ancak kolları ileri derecede sarkık olan hastalarda cerrahi yöntem sorundan kurtulmanın tek kalıcı çözümüdür. Kol bölgenizdeki yağlanma sizi rahatsız ediyorsa ameliyat kaçınılmazdır. Kol germe estetiği olan hastaların bu işlemi belli aralıklarla tekrarlamalarına gerek yoktur. Bu tek seferlik bir işlemdir. Germe işleminden sonra kol eski haline dönmez. Ancak hasta kilo alıp verme alışkanlığı geliştirirse kollarda sarkma kaçınılmaz olacaktır. 

Kol Germe Ameliyatı Nedir? 

Kol germe ameliyatı, kolun iç kısmından fazla derinin alınarak kol derisinin gerdirilip tekrar dikildiği ve dışarıdan görülemeyen kol iç yüzeyine dikişlerin yerleştirildiği cerrahi bir işlemdir. 1-2 hafta korse giyilmesini gerektirir. Sonuçlar kesin ve etkilidir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir