Koza Home T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın Katılımıyla Açıldı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Koza Home T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın Katılımıyla Açıldı

 • Türkiye’nin ilk Koza Home mağazası 1200m2’lik alanıyla Gaziantep’te açıldı.
   
 • Açılışa T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı. 
   
 • Koza Home mağaza yatırımları için 10 Milyon Dolar tutarında bir yatırım planlanıyor.
   
 • Hedef: 5 yıl içerisinde Türkiye’de 20, 10 yıl içerisinde global pazarda 30 mağaza. 

 

Koza Halı, 60 yıla yakın tecrübesiyle hızlı ve istikrarlı büyümesini devam ettiriyor. Türkiye ve Dünya’nın en büyük dış mekan halı üreticilerinden biri olan Koza Halı, yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve imza attığı başarılarıyla Walmart ve Home Depot gibi dünya devlerinin tedarikçiler arasında yer alıyor.  Koza Halı yeni yatırımı Koza Home mağazasının ilkini, halı dünyasının kalbinin attığı Gaziantep’te açtı. 

 

Gaziantep’te 1200 m2’lik bir alanda yepyeni bir yaşam dünyası sunan Koza Home mağazasında halıdan, ev tekstiline, el dokuması özel kilim koleksiyonlarından, dekorasyon ürünleri ve mobilyaya kadar birçok farklı parça yer alıyor. 

 

Ev sahipliğini Koza Halı Genel Müdürü İbrahim Cingisiz’in üstlendiği açılışta davetliler arasında Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Gaziantep Valisi Sayın Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de yer aldı. 

 

Türkiye’nin ilk 1000 Sanayi Kuruluşu Arasında

Açılışı T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın yaptığı davette, Koza Halı Genel Müdürü İbrahim Cingisiz, konukları yaptığı konuşmayla selamladı. “60 yıldır büyük bir özveri ve çalışmayla sektörümüzün liderleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Bugün ilk üç mekik kilim üretimi, çift mekikli tezgâhların ikili sistemden üçlü sisteme geçişi ile sektörümüzdeki teknolojinin Gaziantep’e getirilmesi ve ilk Sisal dokumanın gerçekleştirilmesi gibi birçok yenilik sayesinde Walmart Home ve Depot gibi yurt dışındaki büyük market zincirlerinin onaylı tedarikçisi olmanın güveniyle bu yeni yatırımı büyük bir heyecan ve emin adımlarla yapıyoruz. İhracat verilerine göre son 4 yılda Türkiye’de ilk 1000’e girmenin yanı sıra, ISO verilerine göre son 3 yılda ilk 1000 sanayi kuruluşu arasında yerimizi aldık. Hiç durmadan çalışarak ve kendimizi geliştirerek devam ettiğimiz bu yolda; çatı markamız Dokuteks firmasını ulusal ve uluslararası alanda daha iyi temsil etmek, ticaret ağımızı genişletmek hedefiyle Koza Home markamızı kurduk.” diyen Cingisiz sözlerine Koza Home’u anlatarak devam etti.

 

10 Milyon Dolarlık Yatırım

Ulusal pazarda 10 Milyon Dolar tutarında bir yatırım ve her eve biz Koza Home ürünü ekleme hedefiyle çıkılan yolda, 5 yıl içerisinde Türkiye genelinde 20 mağaza açılması planlanıyor. Koza Home perakende mağazalaşma süreci uluslararası pazarda ise Avrupa ve Orta Doğu’da 10 yıl içerisinde 30 mağaza açma hedefiyle yürütülüyor.  Dijital dünyanın gerekliliklerini de her daim marka yönetim stratejilerinin içerisinde barındıran Koza Halı yönetimi e-ihracat için gerekli adımları da atarak küresel piyasada yerlerini sağlamlaştıracaklarını bir kez daha vurguluyor. 

 

Koza Home: Akdeniz Kültürel Zenginliği, İskandinav Sadeliği 

Koza Home mağazasında yer alan özel tasarım ürünlerin her biri sorumlu bir şekilde uygulanmış ürünlere erişilebilirliğin önemini kabul eder nitelikte.  Transparan ve iyi üretim süreçleri ile dünyaya, doğaya ve insana saygı çerçevesinde yaratılan ürünlerin yer aldığı Koza Home koleksiyonları, yaşam alanlarına değer katma hedefiyle tasarlandı. 

 

Modern tasarımın keyfini çıkaran bilinçli tüketicilerle, keyifli ürünleri bir araya getiren eşsiz bir yapı oluşturmak için çıkılan yolda 10 farklı kategoride ürün ile Koza Home, evinde küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmak isteyen dekorasyon tutkunlarıyla tanışmaya hazır. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir