Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
Trendlerdeki Yazı

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Şanslı az bir insanın dışında, vücut tipimizi çoğunlukla genlerimiz belirler. Ancak, düzenli spor yaparak, sağlıklı ve dengeli beslenerek sizde istediğiniz vücut tipine kavuşabilirsiniz. İyi bir egzersiz programı ile birlikte diyetinizde yaptığınız değişiklikler vücudunuzu istediğiniz formda tutabilir. Bu günlerde trend olan kum saati vücut tipine ulaşabilir ve her kıyafette mükemmel görünüme sahip olabilirsiniz. Peki, kum saati vücut tipi nasıl yapılır?  

Kum Saati Vücut Tipi Nedir? 

Kum saati vücut şekli; en ideal kabul edilen vücut şeklidir. Simetrik omuzlar ve kalçalar, dolgun göğüsler, ince bir bel ve mükemmel bacaklarınız varsa kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Adından da anlaşılacağı gibi, siluet bir kum saatini andırıyor. Kum saati vücut tipinde, göğüs ve kalçalar eşit oranda ve bel incecik olur. 

Kum Saati Vücut Tipinin Ölçüleri Nelerdir? 

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?
Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Tam bir manken gibi kusursuz ve biçimli olan kum saati vücut tipinin ölçüleri; 90-60-90’dır. Göğüs ve kalça 90 cm, bel 60 cm olmalıdır. Kum saati vücut tipi için illa bu ölçülerde olmanıza gerek yok. 88-58-88, 94-60-94 veya 104-64-104 ölçüleriyle de kum saati vücut tipi olabilir. Kum saati vücut tipinde önemli olan nokta eşitliktir. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların vücut ölçüleri orantılı olduğu için kilolu olsalar bile her zaman endamlı görünürler. 

Kum Saati Vücut Tipi Yapmak için Beslenme Önerileri 

Kum saati vücut tipinde istediğinizi giyebilirsiniz ama ne yazık ki istediğinizi yiyemezsin. Kum saati vücut tipi için Akdeniz diyeti idealdir. Yani balık, zeytin, domates ve meyve içeren diyetler. Doymuş yağlardan kaçınmalısınız. Et ürünleri yiyecekseniz yağ içermediğine dikkat etmelisiniz. Çok fazla karbonhidrat yememelisiniz. Pirinç gibi karbonhidrat içeren yiyecekler yemek istiyorsanız, en azından öğle saatlerinde tüketmelisiniz. Ayrıca şeker alımınızı da azaltmalısınız. Bunun yerine meyve ve yoğurt ideal olacaktır. Şok diyetlerden kaçınmalısınız. Uzun süreli diyet seçimleri ile kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Kum Saati Vücut Tipi Yapmak için Egzersiz Önerileri 

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?
Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Kum saati vücut tipini için en, sırt kaslarınıza odaklanabilirsiniz. Çünkü bu bölgeden kilo almak daha kolaydır. Bokstan dansa kadar çeşitli sporlar kum saati vücut tipi için uygundur. En önemlisi ekstrem sporlardan uzak durmalısınız. Çünkü aşırı egzersiz sonucunda kalçanıza ve bacaklarınıza yağ toplanabilir. Kum saati vücut tipi için ideal olan yavaş ve sağlıklı kilo vermektir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir