Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 1. Anasayfa
 2. Anne/Çocuk

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman veya yeni anne olduğunuzda, bebeğinizin ihtiyaçlarının bir listesini oluşturmak işleri kolaylaştıracaktır. İhtiyaç listenizi dikkatli bir şekilde hazırlarken, kafa karıştıran veya anlamadığınız birçok ürün ile karşı karşıya kalacaksınız. Bebek odası, bebek giysileri ve oyuncakları, bebeğiniz katı gıdalara geçtiğinde ve oturmaya başladığında size yardımcı olabilecek ürünlerden biri de mama sandalyesidir. Piyasa bulunan pek çok mama sandalyesi kafanızı karıştırıyor olabilir. Bundan dolayı mama sandalyesi alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusunu sizler için araştırdık. 

Mama Sandalyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Çin malı olan üretilen kanserojen kaplama ve döşemeli mama sandalyeleri satın almaktan kaçının. 
 • Mama sandalyesinin yemek masasından daha yüksek veya daha alçak olmadığından emin olun. Sandalyenin yükseklik seviyesinin, bebeğinizin otururken masayı rahatça göreceği oranda olmalıdır. 
 • Bebeğiniz yemek yerken, kusabilir ya da yemekleri püskürebilir. Bunun için aldığınız mama sandalyesinin yıkanabilir olması oldukça önemli bir detaydır. 
 • Unutmayın, bebeğiniz gün geçtikçe daha da büyüyecektir. Ekstra çıkarılabilir destekli ve bebeğinizin uzun yıllar oturabileceği bir mama sandalyesi seçin. 
 • Unutmayın ki bebeğinizin diş çıkarmaya başladığı zaman önündeki her şeyi ısırabilme eğiliminde olacaktır. Bu nedenle kolay çıkarılabilen boncukları, yapıştırılmış düğmeleri ve aksesuarları olmayan mama sandalyesi tercih etmeniz en iyisi olacaktır. Buna ek olarak alacağınız mama sandalyesinde sivri çıkıntılar olmadığından da dikkat edin. 
 • Bebeğiniz mama sandalyesinde otururken birden ayağa kalkabilir. Bunu göz önünde bulundurarak alacağınız mama sandalyesinin emniyet kemeri olmasına dikkat edin. 
 • Her geçen zaman hareketli ve yaramaz olmaya başlayan bebeğinizin masa sandalyesi dayanıklı olmalıdır. Bebeğiniz hareket ettikçe sallanmamalı, dengesi bozulmamalı ve tepinmeye dayanıklı olması gerekir. 
 • Aldığınız her üründe olduğu gibi mama sandalyesi alışverişinde de kısa süreli değil ileri yaşlarda kullanılabilecek ürünleri tercih edin. Yani alacağınız mama sandalyesinin bebeğiniz 2-3 yaşına geldiği zaman masa ve sandalye olarak da kullanabileceği, mama sandalyelerini tercih etmelisiniz. 
 • Dikkat etmeniz en önemli bir diğer konu ise, mama sandalyesinin mama tepsisinin çıkarılabilir, katlanabilir ve ayarlanabilir olmasıdır. Bu özellik bebeğinizi rahatça mama sandalyesine oturtabilmenize ve çıkartabilmenize yardımcı olur. Ayrıca aile soflarında masaya yaklaştırabilirsiniz. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir