Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri 
  1. Anasayfa
  2. Burçlar

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri 

Oğlak burcu erkeği özellikleri; 

Grup: Toprak-öncü 

Yönetici Gezegeni: Satürn 

Renk: Koyu kahverengi ve nefti yeşil 

Uğurlu Taşı: Kırmızı kuvartz, kehribar ve lal 

Şanslı Sayısı: 8 

Şanslı Günü: Cumartesi 

Karşıt Burç: Yengeç 

Şehirler: Madrid, Bangkok 

Metal: Kurşun 

Çiçekler: Kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı ve siyah gül 

Ağaçlar: Çam, söğüt, bodur ağacı, karaağaç, kavak, porsuk ağacı 

Oğlak burcu erkeği özellikleri arasında en belirgin olanı; espri yeteneğinin yüksek olmasıdır. Oldukça ciddi ve karizmatik olan oğlak erkeği, diğer burçların erkeklerinden hemen ayırt edilebilir. Egosu yüksek olmasa da kendilerine olan güvenleri her zaman tamdır. Çevrenizde ortamı gözlemleyen, gizemli bir erkek görürseniz o muhtemelen oğlak burcu erkeğidir. 

Oğlak burcu erkeği, ona güvenen insanları asla yarı yolda bırakmaz. Güven duydukları ve onlara güvenen insanları hayatlarında hep bulundurur. Oğlak burcu erkeği bulunduğu hiçbir ortamda silik ve kendine güvensiz olmaz. Rekabetçi duyguları çok gelişmiş olan oğlak erkeği “yapamazsın” kelimesini hakaret olarak algılar. 

Hırslı ve inatçı yapıya sahip olan oğlak erkeğinin, kafasına koyduğu her şeyi yapabilecek gücü vardır. Ancak başarılı olabilmeleri için bir amaca ihtiyaçları vardır. Hedeflerini her zaman doğru analiz edebilen oğlak burcu erkeği çok disiplinlidir. Oğlak burcu erkeği için her şeyden önce gelen mantık, akla yatkın olmayan duygularını devre dışı bırakır. Oğlak erkeği mantıksız her şeyden nefret eder. Bazen aşırı derecede sinirli olan oğlak burcu erkeği, değer verdiği insana ne durumda olursa olsun muhakkak destek olur ve o kişi için elinden gelen her şeyi yapar. Sevdiği kişiyi pohpohlamak ya da övmek yerine ona kişiye olan sevgisini davranışları ile göstermeyi daha çok sever. 

Oğlak erkeği ilişkisinde her zaman hâkim olmaya çalışır. Eğer hayatınızdaki o kişi Oğlak burcu bir erkekse ipleri mutlaka elinde tutmaya çalışacaktır. Ancak hayatta kendini önemseyen Oğlak erkekleri bencil olmayacak ve değer verdikleri kişilerin mutluluğu için ellerinden geleni yapacaklardır. 

Oğlak burcu erkeğinin cinsel hayatı görünüşünün aksine duygusaldır. Oğlak burcu erkekleri her alanda yönetimi arzular ve partnerlerinin seks sırasındaki arzusuna ve memnuniyetine değer verirler. Seks sırasında saf ve samimi olmaya önem verirler. Oğlak burcu erkeği için seks kısa süreli bir macera değildir. Bu nedenle sevdiği insan ile uzun süreli seks yapmak isterler. Güven kazandıktan sonra çok renkli ve beklenmedik şekillerde cinsel yaşamlarının kontrolünü ele alabilirler. 

Oğlak burcu erkekleri fikirlerinin ciddiye alınmasından çok hoşlanırlar. Çok detaylı, mantıklı ve sonuç odaklı düşünme yeteneğine sahip olduğu ve başkaları tarafından fark edilmeyi sevdiği için o konu ile gurur duyar. Bütün bunlara ek olarak, oğlak burcu erkeği içinde bulunduğu topluluğu ve karşısındaki insanları yönetmekten haz duyarlar. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir