Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?

Cinsel ilişkinin daha renkli ve haz verici hale gelebilmesi için, uygulanabilecek farklı pozisyonlar ve fanteziler vardır. Bunlardan biri de neredeyse ilişkilerin yarıdan fazlasında uygulanan yöntemlerden biri olan, oral sekstir. Peki, oral seks nedir? İyi bir oral seks nasıl yapılır?

Oral seks yaparken daha fazla haz ve güvenlik için dikkat edilmesi gereken bazı hususlarda olmak üzere, bu cinsel tercih hakkındaki farklı detaylara yer verdik.

Oral Seks Nedir?

Basit bir tanımlama yapacak olursak oral seks; Eşlerden birinin partnerini dil ve ağız yoluyla tatminini sağlamak veya karşı tarafın daha fazla haz almasını sağlamak için yapılan hareketler bütünüdür diyerek, oral seks nedir? sorusunu cevaplandırabiliriz.

Kısacası erkeğin partnerinin vajinasını yalaması veya kadının partnerinin penisini yalaması gibi eylemler, en temel oral seks hareketleri olarak kabul edilir. Toplumun önemli bir kısmının en az bir defa denemiş olduğu bu cinsel tercih, farklı tüm kültürlerde az veya çok oranlarda uygulanmaktadır. Cinselliğin en belirgin eylemlerinden biri olan oral seksi doğru bir şekilde uygulamak, özellikle uygulanan kişiye aşırı zevk verir.

İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?

İyi bir oral seks nasıl yapılır? Sorusu, ancak cinsiyete göre cevaplanarak verilebilir. Bu yüzden kadın ve erkek olmak üzere iki taraf için de iyi bir oral seksin nasıl yapılacağından bahsedelim.

Erkekleri Mutlu Edecek Oral Seks Nasıl Yapılır?

Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?
Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?

Erkekleri etkileyici bir oral seksin yaşanması için, sürekli penisin tamamı üzerinde yoğunlaşmamak gerekir. Penisin bir kısmı, hareket kabiliyetine göre daha fazla zevk verebilir.

Penisin tamamı ağza alındığında ise hava vakumlanmalı, dil bir yandan penis gövdesi ile temas halinde olmalıdır. Sonrasında ise penis bırakılarak dil penis gövdesinde ve yumurtalıklarda gezdirilebilir, penis başı olarak bilinen kısım etrafında dil ile daireler çizilebilir.

Erkekler için kadınların yapacağı oral seksi sadece penis olarak sınırlandırmak, erkeğin alacağı önemli hazdan mahrum olmasına neden olacaktır. Zira yumurtalıklara ve yumurtalıklar ile prostat bölgesine yapılacak uygulamalarda, en az penise uygulandığı gibi erkeğin haz duymasını sağlayacaktır.

Kadınlar oral seks yaparken sadece dil ve dudaklarını değil, penise zarar vermeyecek şekilde diş ve ellerini de kullanmalıdır. Eşinizin cinsel organını ağzınızla uyarırken, tempoya ellerinizin de uymasını sağlayarak daha iyi bir ilişki gerçekleştirebilirsiniz.

Kadınları Mutlu Edecek Oral Seks Nasıl Yapılır?

Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?
Oral Seks Nedir? İyi Bir Oral Seks Nasıl Yapılır?

Vajinayı erkeğin dili ve ağız yolu ile uyarmasıyla yapılan oral sekste ise, kadının klitoris ve G noktasının uyarılması hedeflenmelidir. Vajinanın komple ağza alınarak vakumlanması kadına büyük bir haz verirken, bir yandan bu esnada dilin vajina üzerinde veya biraz daha iç kısmında hızlı kabul edilebilecek düzeyde hareket ettirilmesi önemlidir.

Oral seks esnasında erkeğin parmaklarını kullanarak kadının cinsel organından içeri sokması, kadın için muhteşem bir uyarılma sürecinin başlangıcı olacaktır. Öte yandan erkeğin uygulayacağı oral seks sadece vajina üzerinde yapılacak hareketlerden ibaret tutulmamalı, aynı zamanda kasık bölgesinde dilin gezdirilmesi ve bu bölgenin öpülmesinin de kadına haz verdiği unutulmamalıdır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir