Oturma Odalarında Yenilik İsteyenler İçin Tavsiyeler
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Oturma Odalarında Yenilik İsteyenler İçin Tavsiyeler

Oturma odalarında artık bir yeniliğin yapılmasına karar verenler için bazı tavsiyeleri derledik. İşte detaylar…

Oturma odası bir evin en sık kullanılan alanlarından biridir. Bu yüzden salonların şık bir görünüme sahip olması gerekiyor. Eğer sizler de böyle düşünüyorsanız, modern dekorasyon planına ihtiyacınız var demektir. Bu planı hayata geçirmek içinse bir servete ihtiyacınız yok. Çünkü basit bir dekorasyon planıyla oturma odanızda harikalar yaratabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonunda Bilmeniz Gerekenler

Salonunuz için yapacağınız renk seçiminden, aksesuar seçimine kadar birçok nokta da yapacağınız değişiklik evinizin genel atmosferinin değişmesine de neden olacaktır. İşte tam da bu noktada karşımıza bazı püf noktaları çıkıyor. Dilerseniz bu püf noktalarına birlikte göz atalım.

1-    Oturma Odası Aksesuarlarında Doğayı Ön Plana Çıkarın

Salon bitkileri, bir odaya farklılık katacak en güzel unsurlardan biridir. Günümüzde salon bitkilerine oldukça mâkul fiyatlarla bulabilirsiniz. Mesela orta sehpa üzerine yerleştireceğiniz saksı bitkileri, salonunuzu doğayla bütünleştirmeye yetecektir. Ancak bitki bakımı konusunda bilgi sahibi değilseniz ya da bitkilerin bakımıyla uğraşmak istemiyorsanız, salonunuzda yapay bitkilere de yer verebilirsiniz. Böylece salonunuzun hem daha farklı görünmesini hem de doğadan bazı izler taşımasını sağlayabilirsiniz.

2-    Yeni Mobilyalar Almaktan Korkmayın

Salonunuzda arzu ettiğiniz gibi bir yenilik yapabilmeniz için odanızı modası geçmiş mobilyalardan arındırmanız gerekiyor. Tabii bu durum yeni mobilyalar alacağınız anlamına geliyor. Oturma odanızda gerçek anlamda bir farklılık yaratmak istiyorsanız işe yeni koltuk takımı modellerine bakmakla başlayabilirsiniz. Çünkü “En güzel oturma odaları, koltuk takımları en güzel olanlardır.”

Bu mantıkla oturma odanızı veya en bilindik ismiyle salonunuzu dekore ederseniz farkınızı en belirgin şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Öncelikle değişime büyük parçalardan başlamalı daha sonra da aksesuar seçimlerini yapmalısınız. Ancak önceliğiniz oturma grubu seçimi olmalı. Daha sonra da tv ünitesi, yemek odası takımı modellerine göz atmalısınız.

3-    Oturma Odanıza Anılarınıza Yer Verin

Salonunuzda anılarınızın ve kişisel zevkinizi yansıtan ögelere yer verebilirsiniz. Bu ortamın oldukça samimi bir görünüme bürünmesini sağlayacaktır. Mesela bir çocukluk fotoğrafınızı veya seyahat fotoğrafınızı şık çerçeveyle sergileyebilirsiniz. Ayrıca aile yadigârı eşyalarda her zaman en şık aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bu da aklınızın kenarında bulunsun.

4-    Radikal Dokunuşlar Yapmaktan Çekinmeyin

Eğer salonunuzun herkesten farklı görünmesini istiyorsanız, mobilya ve aksesuar seçimlerinizde cesur olmalısınız. Örneğin; tercih edeceğiniz oturma grubunun parlak bir renge sahip olması veya göz alıcı desenlere sahip olması gibi.

Yahut capcanlı renkleri bulunan bir halıyı salonunuzun odak noktası olması gibi. Belki de dikkat çekici bir heykel neden olmasın?

5-    Eski Eşyalara Bir Şans Verin

Oturma odanızı yenilemek istiyor fakat bütçenizi aşmaktan korkuyorsanız; bit pazarlarını, antika dükkânlarını veya ikinci el mobilya mağazalarına bir göz atabilirsiniz. Eğer bu dükkânlarda hoşunuza giden parçaları bulabilirseniz, ufak müdahalelerle yesyeni görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Oturma odanızı yenilerken daha şık ve daha modern parçalar seçmeye ve en önemlisi sizlere aktarmış olduğumuz basit önerileri göz önünde bulundurmalısınız. Bu sayede hiçbir zorluk yaşamadan oturma odanıza yenilikler getirebilirsiniz.

Oturma odası veya salon dekorasyonu yapmak sanıldığının aksine o kadar da basit bir iş değildir. Bu yüzden önerilerimizin yanında yakın çevrenizde bulunan insanların fikirlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Oturma Odanızda Tercih Edebileceğiniz Mobilyalar

Eğer salonunuzun “En güzel oturma odaları” arasında yer almasını istiyorsanız, modern parçalara öncelik vermelisiniz. Bu parçalara örnek olması açısından birkaç ürünü sıralamak istiyoruz:

  • Nirvana Koltuk Takımı 3+3+1
  • Evona TV Ünitesi
  • Hazeran Yemek Odası Takımı
  • Bade Aynalı Konsol
  • Lotto Kitaplık
  • Sementa Masa Takımı gibi ürünleri oturma odanızı daha modern hale getirmek için tercih edebilirsiniz.

Çünkü modern oturma odaları başlığı altında yaptığımız ufak bir araştırmada Gündoğdu Mobilya’ya ait olan bu ürünlerin en çok incelenen ürünler arasında yer aldığını gördük. Bu yüzden de bu ürünlerden de kısaca bahsetmek istedik. Eğer söz konusu olan ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, Gündoğdu Mobilya’nın Online Mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir