Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı

Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri 

Oval yüz hatlarına sahipseniz deneyebileceğiniz saç kesimi modelleri açısından oldukça şanslısınız. Çünkü oval yüzler için saç kesimi modeli tercihlerinde birden fazla seçeneğiniz var. Oval bir yüz hemen hemen her saç stiline uyacaktır. Saçınızı değiştirmek istediğinizde, tarzınızın mükemmel görünmesi için birçok stili denemekten çekinmeyebilirsiniz. Oval yüzlere uygun saç kesimi modelleri nelerdir? Gelin beraber inceleyim. 

Asimetrik Kesim 

Dalgalı ve asimetrik kesimli saçlar, oval bir yüz için saç modeli arayanların favori seçeneklerinden biridir. Saçların enseden yanaklara kadar uzandığı bir kesim tercih ederek boynunuzun daha uzun, yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçınızı asimetrik bir kesiminde, saçlarınızı ortadan ayırmaktansa farklı bir saç çizgisi oluşturmak saç stilinize daha güzel bir görünüm kazandıracaktır. Asimetrik kesimleri istediğiniz uzunlukta ve saç renginde de deneyebilirsiniz. 

Pixie Kesim 

Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri 
Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri

Kısa saç kesimi sizi korkutmuyorsa pixie saç kesiminin iyi bir seçenek olduğundan emin olabilirsiniz. Deneyen herkese, canlı ve genç bir ruh halinin temsilcisi olan pixie kesim son derece asil, şık ve klasik bir hava verecektir. Yüz şekliniz oval olduğu için farklı saç modelleri ile yüzünüze farklı bir görünüm kazandırmanıza gerek yok. İyi orantılı ve düzgün yüz hatlarınızı ön plana çıkaracak bir pixie saç kesimini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. 

Katlı Saç Kesimi 

Bir klasik asla değerini kaybetmez. En bilinen ve popüler saç modellerinden biri olan katlı saç modeli, oval yüz hatlarına sahip olan kişiler için harika bir seçenek. Bu, cansız, hacimli saçların daha dolgun görünmesini sağlayacak ve saçınızın uzunluğunu değiştirmeden kırık uçlardan kurtulacaktır. Ayrıca katlı saçlarla yapılabilecek birçok saç modeli olduğunu da unutmayın. 

Long Bob Kesimi 

Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri 
Oval Yüzlere Uygun Saç Kesimi Modelleri

Long bob ya da lob saç modeli, özellikle son yıllarda sayısız kadının favori saç modeli haline geldi. Saçınızın daha hacimli ve daha havalı görünmesini istiyorsanız long bob kesimi idealdir. Bu saç modelinin temel prensibi saçta çeneden enseye kadar bir kabarıklık oluşturmaktır. Saçın uzunluğuna bağlı olarak oluşturulan büyük kabarıklıkların dizilimi de değişebilir. Özellikle orta uzunlukta saçlara sahipseniz bu saç modeline mutlaka bir şans vermeyi düşünmelisiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir