Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı 
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı 

Güzel bir cilt denilince akla ilk gelen pürüzsüz, tazelenmiş, lekesiz bir cilttir. Ancak zaman, kilo, yaşam tarzı, hastalık, alışkanlıklar vb. faktörler cildi olumsuz etkileyebilir. Gelişen teknolojinin günümüzde bize sunduğu en büyük kolaylıklardan biri de cildimiz üzerindeki olumsuz etkileri ortadan kaldırabilmesidir. Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen Oxygeneo cilt bakımı da bu kolaylıklardan bir tanesi. Peki, Oxygeneo cilt bakımı nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı ne kadardır? Sorularına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. 

Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? 

Oxygeneo, cilt bakım tedavisi ve cihaz uygulamasıdır. Bu üç aşamalı tedavide cilt temizlenir, yenilenir ve lekelerden kurtulabilir. Oxygeno uygulamasına dayalı olarak; amacı cilt hücrelerine daha fazla oksijen sağlayarak cildi yenilemek ve tazelemektir. Radyofrekans ve ultrason cihazları cildin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan özel emülsiyonlar ile birlikte kullanılabilen bir yöntemdir. Ek olarak, Oxygeneo cildin yenilenmesine ve ince çizgilerin kaybolmasına yardımcı olabilir. Belirli kitleri vardır. Leke, akne ve anti aging gibi sorunlara uygun serumlar kullanılır. 

Oxygeneo Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı 
Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı

Oxygene cilt bakımı 3 aşamadan oluşur ve her 3 aşama cildin farklı ihtiyaçlarına yöneliktir. Bu aşamalar şu şekildedir: 

Oksijenleme Aşaması 

Bu adımda da Oxygeno yöntemindeki eksfoliasyon aşaması; cildi ölü hücrelerden arındırmak ve okside etmek için tasarlanmıştır. Bu aşamada cihazın başlığına efervesan tabletlere benzer şekilde kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan “Capsugen” tabletler kullanılarak cildin üst tabakası nazikçe soyulur. Bu nedenle cildi ölü hücrelerden arındırmak ve taze, yumuşak ve yenilenmiş bir etki sağlamak için tasarlanmıştır. Mekanik peeling olan bu aşamada cilde özel bir jel sürülür. Cihazın başlığındaki kapsül bu jel ile birleştiğinde hava kabarcıkları ve köpürmeler oluşmakta ve böylece ciltteki karbondioksit miktarı artmaktadır. Bu artış sonucunda oksijence zengin kan uygulama bölgesinde yoğunlaşır ve bölgeden karbondioksiti nazikçe dışarı atar. Sonuç olarak uygulama bölgesindeki oksijen miktarı artar ve cilt hücrelerinin beslenmesi ve yenilenmesi hızlanır. 

Radyofrekans Aşaması 

RF aşamasında cilt belli bir dereceye kadar ısıtılır. Kolajen bağ dokusunu güçlendirmeye ve artırmaya, kırışıklıkları azaltmaya, cildi yenilemeye ve yüz ovalini canlandırır. 

Ultrason Aşaması 

Bu aşamada ultrasonik ses dalgaları kullanılarak losyonların ve tedavilerin etkisini artırmak ve derinlemesine nüfuz etmek için tasarlanmıştır. Bütün bu aşamalardan sonra uygulama bölgesine rahatlatıcı bir masaj verilerek ve oksijen analizi desteklenerek uygulama tamamlanır. 

Oxygeneo Cilt Bakımının Fiyatı 

Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı 
Oxygeneo Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı

Bu tarz işlemlerin fiyatları tercih ettiğiniz kliniğe göre değişeceğinden dolayı, uygulama için kliniği arayıp bilgi isteyebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir