Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? 
  1. Anasayfa
  2. Genel

Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Zayıflamak isteyen kişilerin, son zamanlarda internet üzerinden en sık araştırdığı “Pasif jimnastik aleti nedir?” sorusuna verilebilecek en net cevap; çalışmayan kasların radyo dalgaları sayesinde hareketlenmesine yardımcı olan, düşük voltajlı elektriklerle kasların çalışmasını sağlayan bir cihazdır. 

Yerel bir zayıflama tekniği olan pasif jimnastik ekipmanlarının bir diğer adı da elektroterapi uygulamasıdır. Pasif jimnastik ekipmanının etkisi, sanki kasları harekete geçirmek ve geliştirmek için vücuda fiziksel enerji harcanmasıdır. 

Her yıl büyük bir sorun haline gelen obezite, insanların hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Araba kullanmak, masa başında çalışmak, düzensiz yemek yemek, düzensiz uyumak, egzersiz yapmamak ve yürümemek gibi durumlar kilo problemlerine katkıda bulunmaktadır. Bölgesel yağlanmalar bireylerin kendilerini mutsuz hissetmelerine, istedikleri kıyafetleri giyememelerine ve estetik kaygılara yol açabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı sağlık kuruluşları bölgesel yağlamayı ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Pasif jimnastik bu yöntemlerden biridir. 

Pasif jimnastik aletleri, düşük voltajlı elektrik akımları ile kasları uyararak daha fazla kalori yakmak için tasarlanmıştır. Bu alet senelerdir saç çıkarma ve vücudu şekillendirme amacı ile kullanılmıştır. Cihaz, kilo verme amacıyla sadece birkaç senedir kullanılmaktadır. 

Pasif Jimnastik Aleti Nasıl Kullanılır? 

Pasif jimnastik, elektroterapi ile uygulanmaktadır. Bu uygulama bölgesel zayıflama ve incelme dışında, selülit tedavisi için kullanılmaktadır. Elektroterapi cihazları 16 ve 24 elektrot uçlu olarak mevcuttur. Uç, inceltilmesi gereken alana takılır. Yerleştirildiğinde, elektrik şok bireye verilir. Elektriklenme olasılığının yüksek olması nedeniyle vücudun çeşitli bölgelerinde aynı anda kilo verme işlemi yapılabilmektedir. 

Pasif jimnastik aleti bilgisayara bağlanarak kullanılmaktadır. Zayıflama işlemi, cihazın modeline bağlı olarak altı ila dokuz farklı program seçeneği ile gerçekleştirilir. Araç, dokuz görev aracılığıyla farklı alanlara şok uygulama yeteneğine sahiptir. Bu özellikler; standart, tonlama, ameliyatsız yüz germe, basen ve popo eritme, lenfatik drenaj, göğüs dikleştirme, göbek ve karın kası eritme, rahatlama olarak sıralanabilir. 

Pasif Jimnastik Aleti Kaç Seans Uygulanır? 

Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? 
Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pasif jimnastik 15 seans uygulanmaktadır. Seanslar haftada 3-5 yapılır. Uygulamanın tek seansı ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Uygulamanın etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 10 uygulamadan sonra etkisi kendini göstermeye başlayacaktır. Bu etkinin süresi kişinin metabolik hastalık durumu, fiziksel aktivite durumu ve diyetine göre değişir. 

İlginizi Çekebilir
Kanada Eğitim

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir