Pixie Saç Modeli Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı

Pixie Saç Modeli Nedir?

Pixie saç modeli, yanlarda ve arkada kısa, üstte daha uzun ve önde kısa kaküllü bir saç modelidir. Son yıllarda birçok kadının tercih ettiği bir model olmuştur. Bu saç modeli ile daha genç ve daha şık görünmeniz mümkündür. Bu saç kesimi ile birçok farklı modeli aynı anda kullanma imkanına sahipsiniz. Saçınızı şekillendirmek için aynanın karşısında uzun saatler harcamanıza gerek yok. Yaz aylarında şampuanlama ve köpük ile şekillendirme kısa sürer. Peki, pixie saç modeli nedir? Kimlere yakışır? Gelin birlikte inceleyelim. 

Pixie Saç Kesimi Nedir? 

Pixie saç kesimi, başımızın arka ve yanlarının kısa, üstlerinin biraz daha uzun olduğu bir saç modelidir. Halk arasında erkek saçı kadar kısa kesilmiş saç modeli olarak bilinir. Kalp, üçgen ve oval yüz şekillerine sahipseniz şanslı olduğunuzu bilmelisiniz. Çünkü pixie saç kesimi bu yüz hatlarına sahip olan kadınlara çok yakışıyor. Yuvarlak yüzler için pixie saç modelleri yüzün uzun görünmesini sağlayacağı için kaküllerle dengelenebilir. 

Pixie Saç Kesimi Kimlere Yakışır? 

Pixie Saç Modeli Nedir?
Pixie Saç Modeli Nedir?

Pixie saç modelleri genellikle her kadına yakışır ve saçın bir kadını farklı bir ruh haline sokacağı düşünüldüğünde tercih edilebilecek sert saç grubuna aittir. Uzun bir yüzünüz varsa, pixie saç kesimi size göre değildir. Bu amaç için özel olarak bir ölçü birimi geliştirilmiştir. Çenenizin altına koyacağınız kalem ve cetvelle bu ölçüyü yapabilirsiniz. Kulak memenizden kaleme kadar olan mesafe 5.7 santimden uzunsa kısa saç kesimleri size yakışmaz. 

Buna ek olarak toplu yüze sahip olanlar bu saç modelini tercih etmemelidir. Çünkü kısa saç toplu yüz şeklinde şekilsiz oranlara neden olabilir. Eğer uzun boyunuz varsa, pixie saçı sizin için uygun olmayabilir. Pixie saç modelleri boyu daha uzun gösterdiği için istemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Yani pixie saçı kısa çene yapısına sahip, kısa ve zayıf olanlar için uygundur. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir