Sarı Saç Kimlere Yakışır? 
  1. Anasayfa
  2. Saç Bakımı

Sarı Saç Kimlere Yakışır? 

Saçlarımız vücudumuzun en çarpıcı ve göz alıcı kısımlarından biridir. Bu yüzden kendimize uygun bir saç rengi seçmek çok önemlidir. Sarı saçlar her dönemde en popüler saç renkleri arasında yer alır. Çünkü sarı saç çok canlı ve enerjik görünmenin en kolay yollarından biridir. Bundan dolayı da pek çok kadın zaman zaman saçını sarıya boyatma düşüncesine kapılır. Peki, sarı saç herkese yakışır mı? İşte bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sarı saç kimlere yakışır? Adlı yazımızı okumalısınız. 

Sarı Saç Rengi Kime Yakışır? 

Size yakışan sarışın tonunu seçmek herkesin dikkatini çekecek ve kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Sarı saça genellikle, altta yatan rengin durumuna bağlı olarak, bir açıcı üzerine seçilen bir sarı tonu uygulanarak ulaşılır.  

Sarı saç rengi genellikle her ten rengine yakışan saç rengidir. Bu şekilde yorumlayacak olursak; çok koyu tenli bir kişi yüzünü karamel sarısı (koyu sarı) ile renklendirebilir veya çok açık tenli bir kişi platin (en açık sarı) ile görüntüsünü tazeleyebilir. Ancak hangi ton sarı saç rengi seçilirse seçilsin saçınızı makyajla desteklemelisiniz. Doğru makyaj teknikleri ile sarı saçlar daha çarpıcı ve tutkulu bir renge dönüştürülebilir. Saçlarında çocuksu sarı ışıltılar sevenler kesinlikle küllü sarı saç rengini tercih etmelidir. Ayrıca son dönem moda trendlerinden biri olan bal köpüğü rengi de birçok kadın tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Sarı Saç Bakımı 

Sarı Saç Kimlere Yakışır? 
Sarı Saç Kimlere Yakışır?

Sarı saçlara sahip olmak istiyorsanız kesinlikle bakım konusunda gerekli bilgileri almalısınız. İstenilen sarı tonunu saça uygulamak için genellikle saç açıcılar kullanılır. Açıcılar, kalitesine bağlı olarak saçtaki renk akmasını geciktirebilir. Ancak saçınızın nem dengesini korumak ve gerekli bakımı sağlamak için piyasada bulunan sarı saçlar için özel bakım ürünlerini kullanmalısınız. Saçınızı çok sık yıkamamak ve sıcak su ile şampuanlanmamak saç rengini korunmasını sağlayacaktır. Ayrıca mor şampuan kullanmak da saçınızda istenmeyen turunculaşmaların önüne geçecektir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir