Televizyonun Çocuklar İçin Tehlikeleri
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Televizyonun Çocuklar İçin Tehlikeleri

Ebeveyn kontrolü olmadan televizyonun çok fazla seyredilmesi çocuklar için zararlıdır. Çocuklar televizyon karşısında çok fazla zaman geçirmemelidir. Çünkü televizyon çocuğunuzun zekasını geliştirmez veya sosyalleşmesini sağlamaz. Televizyonun çocuklar için tehlikeleri nelerdir?

Televizyonun Çocuklar İçin Tehlikeleri Nelerdir?

Televizyon beyni çocukların öğrenmesi için yararlı olmayan şekillerde uyarır. Çocuklar genellikle ekrandaki görüntüye ilgi duyarlar. Öğretmenlerine veya sınıf arkadaşlarına fazla dikkat etmezler. Konsantrasyonları etkilenir. Çocukların dikkati kötü alışkanlıklara yol açabilecek reklamlara çekilebilir.

Televizyon karşısında çok fazla zaman geçirmek yerine çocuklar daha fazla sosyalleşmeye teşvik edilmelidir. Çocuklarınızla birlikte televizyon seyrederken onların sadece eğitici programlar izlediğinden emin olun. Televizyon ekranında başka şeyler izlemelerine izin vermemelisiniz. Çocukların televizyon izleyerek geçirdikleri zamanı sınırlayın. Çocuklar, çok küçük veya okulda tam zamanlı olmadıkça, günde iki saatten fazla televizyon izlememelidir.

 

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir