Türkiye’deki Kadın Plajları 
  1. Anasayfa
  2. Yaşam

Türkiye’deki Kadın Plajları 

Yazın gelmesiyle birlikte kadın plajları en çok araştırılan konulardan biri haline geldi. Biz de yazımızda, Türkiye’nin en iyi kadın plajlarının tamamıyla güvenilir bir listesini derledik. Masmavi su ve temiz kumun buluştuğu Türkiye’deki kadın plajları yazımızın devamında. 

Türkiye’deki En İyi Kadın Plajları 

Türkiye'deki Kadın Plajları 
Türkiye’deki Kadın Plajları

Akçakoca Kadınlar Plajı 

Batı Karadeniz’in incisi olarak bilinen Düzce Akçakoka’da, üç tarafı dağlarla çevrili ve sadece denize bakan kısmı açık olan kumsalda kadınlar rahatlıkla yüzebiliyor. Kadınlar plajı bu yıl belediye tarafından geliştirilen bir proje sayesinde daha modern hale getirildi. 

Fener Kadınlar Plajı 

Fener kadınlar plajı, Samsun’un en iyi plajlarından biridir. Fener Plajı 235 metre uzunluğunda ve 48 metre genişliğinde olup, temiz ve ince kumludur. Plajın 1.100 kişilik kompleksinde görev yapan tüm personel kadın. 

Efirli (Perşembe) Kadınlar Plajı 

Efirli Kadınlar Plajı, Ordu Perşembe ilçesi sınırları içerisinde bulunan eşsiz güzellikteki mavi bayraklı plajlardan biridir. Efirli Kadınlar Plajı, etrafını gözden uzak tutan yeşil bir brandayla çevrilidir. Dış dünyadan izole edilmiş plaj, konforlu bir yüzme keyfi sunuyor. 

Büyük Kum Kadınlar Plajı 

Marmara adasındaki Abroz Mevkii’ndeki bu güzel koy 1930 yılından beri kadınlar plajı olarak kullanılıyor. Erkeklerin girmesine izin verilmeyen bölgede ise kadınlar yıllardır rahat bir şekilde yüzüp güneşlenebiliyor. 

Reis Kadınlar Plajı 

Reis Kadınlar Plajı, Yalova Esenköy’ün şelale bölgesinde yer alıyor. Güneşlenme alanının yanı sıra Reis Kadınlar Plajı’nın ormanlık alanında da vakit geçirebilirsiniz. 

İhlas Armutlu Tatil Köyü Kadınlar Plajı 

Yalova’da bulunan İhlas Armutlu Tatil Köyü hem denizi hem de yeşili ile huzurlu bir adres. Yazın denizin tadını çıkarmak, kışın spada dinlenmek için harika bir seçenek. Kadınlar Plajı, tesisin aşırı kalabalık olmasının en büyük nedenlerinden biridir. 2.000 metre sahil şeridine sahip olan tesiste ayrıca karma bir plaj ve yüzme havuzu bulunuyor. 

Kerpe Miço Koyu Kadınlar Plajı 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2016 yazında doğal güzelliği ile bilinen Kerpe Miço Koyu’nda toplam 81 dönümlük bir kadın plajı hizmete açtı. Mavinin yeşille buluştuğu mavi bayraklı plajda kadınlar gönül rahatlığıyla yüzebilir ve güneşlenebilir. 

Sarısu Kadınlar Plajı 

Sarısu kadınlar plajı, Antalya Belediyesi tarafından 2014 yılında açılan Konyaaltı-Kemer karayolu üzerinde yer almakta olup 400 metre uzunluğunda bir plaja sahiptir. 77 dönümlük plajda 1.500 şezlong ve şemsiye bulunuyor. VIP tesisindeki tüm personel, cankurtaranlar, güvenlik ve finanstan sorumlu tüm personel de dahil olmak üzere kadındır. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir