Yanak Kırışıklıklarını Önlemek 
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

Yanak Kırışıklıklarını Önlemek 

Kırışıklıklar yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ciddi anlamda kişiyi olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı pek çok kadın bu kırışıklıkların önüne geçmek için ne yapabileceklerini araştırmaktadır. Zamanla bir dereceye kadar kırışıklıklar ortaya çıksa da yaşlanma sürecini önlemek için atabileceğiniz adımlar vardır. Yanak kırışıklıklarını önlemek için erken yaşta adımlar atarsanız yaşlanma sürecini yavaşlatabilirsiniz. 

Yanak Kırışıklıklarının Önlenmesi için Ne Yapılmalı? 

Yanak Kırışıklıklarını Önlemek 
Yanak Kırışıklıklarını Önlemek

Günde iki kez yüzünüzü temizleyin 

Makyajla uyumak, nefes almayan bir cilt gibi etkenler yüzün kırışmasına neden olur. Bundan dolayı gün içinde iki defa yüz nazik bir şekilde temizlenmelidir. Ciltte makyaj olsun ya da olmasın yüzdeki kırışıklıkları engellemek istiyorsanız bu adımı kesinlikle atlamamalısınız. 

Yüzünüzü düzenli olarak nemlendirin 

Kuru cilt çatlar ve çizgiler meydana gelir. Bu durumu engellemek için cilt tipinize uygun olan bir krem ile sabah ve akşam cildinizi nemlendirmelisiniz. 

Haftada bir yanaklarınıza nemlendirici maske kullanın 

Düzenli nemlendirdiğiniz cildinizi nem maskeleri ile destekleyebilirsiniz. İçerisinde değerli yağların bulunduğu ve vitaminlerle zenginleştirilmiş maskeler yanaklarınızın ve yüzünüzün nem dengesini koruyacak, kaybolan nemi geri kazanmanızı sağlayacaktır. 

Güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getiren 

Güneş ışınları cilt kırışıklığının ve lekelerinin en büyük nedenlerinden biridir. Bundan dolayı hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan yüksek korumalı bir güneş koruyucu seçin ve her gün kullanın. Güneş ışınları kış mevsimlerinde bile cilde nüfuz etmektedir bundan dolayı güneş kremini cilt bakım rutininizin vazgeçilmez bir parçası haline getirin. 

Her gece yatmadan önce yanaklarınıza gece kremi sürün 

Gece kremleri daha zengin olma eğilimindedir çünkü cilt geceleri daha fazla nemi kaldırabilir. Tercihen C vitamini, E vitamini veya retinol içeren bir kırışık önleyici gece kremi seçin. 

Mikrodermabrazyon tedavileri alın 

Profesyonel bir teknisyen, yanağınızda küçük bir kumlama makinesi kullanacaktır. Cihaz cildin üst katmanlarını aydınlatacak ve alttaki daha genç cildi ortaya çıkaracaktır. Mikrodermabrazyon ince çizgilerin giderilmesinde ve kırışıklık oluşumunun önlenmesinde etkilidir. 

Kimyasal peelingler tercih edin 

Dermatoloğunuz kimyasal peeling yapabilir. Uygulanan kimyasallar cildin üst katmanlarıyla reaksiyona girerek esasen onları yakar. Kimyasal peeling, yaşlanma süreciyle savaşmaya ve özellikle yanaklardaki kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir