Yeni Anneler için 5 Kolay Saç Modeli
  1. Anasayfa
  2. Anne/Çocuk

Yeni Anneler için 5 Kolay Saç Modeli

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren, hayatınızın farklı bir yöne gittiğini, farklı sorumlulukların ortaya çıkacağını ve günlük ritüellerinizin bir lüks haline geleceğini az çok tahmin ediyorsunuz. Annelerin doğum yaptıktan sonra bu düşüncelere sahip olmasına neden olan konulardan biri de saçlarıdır. Muhtemelen doğum yaptıktan sonra kuaför dükkanına koşan birçok anneyi duymuşsunuzdur. Hem kendilerini daha iyi hissetmek hem de hamilelik etkisiyle oluşan olumsuz durumları gidermek için anneler kuaföre gitmeyi tercih etmektedir. Kuaföre gitmeden de oldukça bakımlı ve güzel görünmenizi sağlayacak yeni anneler için 5 kolay saç modeli yazımızda yer alıyor. 

Evde Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri

YENİ ANNELER İÇİN 5 KOLAY SAÇ MODELİ 
Yeni Anneler için 5 Kolay Saç Modeli

Örgülü Modeller 

Örgülü modeller pek çok kadın için kurtarıcı saç modellerinin başında yer alır. Saçların hem toplu durması hem de bakımlı göstermesinden dolayı örgüler anne olsun ya da olmasın her kadının tercih ettiği modeller arasında yer alır. İster saçınızı ikiye ayırıp balıksırtı örün isterseniz tek bir örgü yapın daha canlı, bakımlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaksınızdır. 

Yukarıdan Topuz 

Topuz yapmak her kadının çalışırken, temizlik yaparken, geç kaldığı bir yere hazırlanırken başvurduğu saç modellerinden biridir. Yeni anneler içinde kurtarıcı olan bu modelin yapımı ise çok kolay. Kafanızı aşağı eğip saçlarınızı toplayın. Ardından saçınızı burgu yapıp kendi çevresinde toplayıp sabitleyin. Saçınız kirliyse endişelenmeyin, hafif kirli saçlar bu modelin en iyi şekilde görülmesini sağlarken daha kolay yapılmasını mümkün kılar.  

At Kuyruğu 

At kuyruğu saç modeli çocuklarıyla ilgilenen anneler için rahat bir modeldir. Eğilip kalkma ve çocukla ilgilenirken saçınız size engel olmaz. Hem havalı görünmenize yardımcı olan hem de işlerinizi kolaylaştıran bu model iyi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Yarım Saç Modeli 

Saçınızı tarayıp ortadan ikiye ayırın. Kulağınızın üst kısmından istediğiniz kalınlıktaki parçaları kafanızın arkasında ince lastik toklarla birleştirin. Ardından bağlı kısmı birkaç kez kendi etrafında döndürün ve saçınızın yan kısımlarının burgu olmasını sağlayın. Hem basit hem şık bu model ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.  

Örgü ile Dalgalı Saçlar 

Akşamdan ördüğünüz saçlar ile yeni güne dalgalı saçlarla devam edebilirsiniz. Uğraşılmış gibi gözüken fakat hiç uğraştırmayan bu saçlar ile kendinizi yeni doğum yapma psikolojisinden uzaklaştırabilirsiniz. Yatmadan önce ikiye ayırdığınız saçları ister Hollanda isterseniz de balık sırtı örüp sabah örgüleri açın. Ardından durulanmayan bir bakım yağı ya da saç kremiyle parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirerek şekil verin. Harika görünen yeni saçlarınızla yeni günde bebeğiniz ile ilgilenebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir