Yoğurt Zayıflatır mı? 
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Yoğurt Zayıflatır mı? 

Yoğurt, zayıflamak ve kilo vermek için en ideal yollardan bir tanesidir. Çoğumuz yoğurdun sayısız faydasını zaten biliyoruz. Ev yemeklerinden restoran yemeklerine kadar her yerde yoğurt, Türk mutfağının önemli bir parçasıdır. Diyetisyenler, sağlıklı beslenme ve diyet menülerinde genellikle yoğurda yer verirler. Peki, yoğurt zayıflatır mı? Gelin, beraber inceleyelim. 

Yoğurt Yemek Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu? 

Yoğurt, sindirimi hızlandıran probiyotikler, bol miktarda güç geliştirici protein ve kemik geliştirici kalsiyum içerir ve bu da onu kilo verme hedeflerinize ulaşmak için yemeniz gereken süper yiyeceklerden biri yapar. Dengeli ve düzenli bir öğünün parçası olarak yoğurt kilo vermeye yardımcı olur. Bu noktada uzmanlar hazır yoğurdun işlenmesine karşı uyarıda bulunuyor. İlave şeker ve katkı maddeleri ile hazırlanan yoğurt, doğal yoğurtla karşılaştırıldığında pek çok elementten yoksundur. 

Araştırmalar, kalori kısıtlı bir diyetin parçası olarak günde üç porsiyon yoğurt yiyen obez yetişkinlerin, yoğurt yemeyenlere göre yüzde 60 daha fazla vücut yağı ve yüzde 22 daha fazla vücut ağırlığı kaybettiğini gösteriyor. Bu, büyük ölçüde, az yağlı süt ürünlerindeki protein ve kalsiyumun yağ yakma ve kilo vermede uzun bir yol kat ettiğinin keşfinden kaynaklanmaktadır. 

Yoğurt Zayıflatır mı? 
Yoğurt Zayıflatır mı?

Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır ve tokluğu artırmaya yardımcı olur. Protein açısından zengin bir beslenme tarzı, kas kütlesini korurken tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Her gün yoğurt yemek ideal kilonuza ulaşmanıza yardımcı olabilir. Buna ek olarak yoğurt, sindirim sisteminin sorunsuz çalışmasına, vücudun bağışıklık kazanmasına ve idrar yolu enfeksiyonları gibi bakteriyel enfeksiyonları önlemeye yardımcı olan faydalı probiyotikler içerir.  

Nutrition dergisinde yapılan bir araştırma, öğleden sonraları yüksek proteinli yoğurt yiyenlerin daha az aç hissettiklerini saptadı. Dengeli ve düzenli beslenmenin bir parçası olarak günlük tüketilen yoğurt zayıftır ve yüksek protein içeriği nedeniyle yağ oranlarını düşürmede oldukça etkilidir. D vitamininin kilo verme sürecini 3 kat arttırdığı bilinmektedir. Yoğurt, diyet yaparken kilo vermenize yardımcı olabilecek iyi bir D vitamini kaynağıdır. Sadece zayıflamakla kalmaz, aynı zamanda yoğurt kaybedilen kiloları geri almayı da zorlaştırır. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir