Yumurta ile Yapılabilecek Doğal Bakım Maskeleri 
 1. Anasayfa
 2. Cilt Bakımı

Yumurta ile Yapılabilecek Doğal Bakım Maskeleri 

Yumurta, cilt lekelerini gidermeye ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Son zamanlarda herkes tarafından sık sık yapılan yumurta akı maskesi, cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlamanın benzersiz bir yoludur. Evde yumurta akı ve kolayca bulabileceğiniz diğer malzemeler ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Yumurta ile yapılabilecek doğal bakım maskeleri yazımızın devamında. 

Yumurta Maskesi Tarifleri

Yumurta ile Yapılabilecek Doğal Bakım Maskeleri 
Yumurta ile Yapılabilecek Doğal Bakım Maskeleri

Zerdeçallı Yumurta Akı Maskesi Tarifi 

Malzemeler 

 • 1 çay kaşığı maden suyu 
 • Yarım çay kaşığı toz zerdeçal 
 • 1 tane yumurtanın akı 
 • 1 tatlı kaşığı portakal suyu 

Yumurta akı, portakal suyu ve maden suyunu bir kapta birleştirin. Ardından zerdeçal ekleyin. Hazırlanan maskeyi temiz cilde uygulamak için parmak uçlarınızı kullanabilirsiniz. 15 dakika kurumasını bekleyin, ardından ılık su ile durulayın. Yumurta akı maskesinden sonra cildinizi nemlendirebilirsiniz. 

Karbonatlı Yumurta Akı Maskesi Tarifi 

Malzemeler 

 • 1 çay kaşığı karbonat 
 • 1 tane yumurtanın akı 

Yumurta akı ve karbonatı cam bir kapta iyice karıştırın. Göz ve dudaklardan kaçınarak temiz cilde uygulayın. Yumurta akı ve karbonatlı maskeyi 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Yumurta akı ve karbonatlı maske hazırlaması en kolay olanlardan biridir. Haftada bir düzenli olarak uygulayabileceğiniz bu maske ile cildinizdeki ton farklılıklarından kurtulabilir, sivilce ve siyah noktalara veda edebilirsiniz. 

Ballı Yumurta Akı Maskesi Tarifi  

Malzemeler 

 • 1 çay kaşığı bal 
 • 1 çay kaşığı limon suyu 
 • 1 tane yumurtanın akı 

Bir çatal veya çırpma teli kullanarak yumurta akı, limon suyu ve balı bir cam kapta iyice karıştırın. Makyajsız ve temizlenmiş cildinize iyice uygulayın. Gözlerinize ve dudaklarınıza gelmemesine dikkat edin. Boyun bölgesine de uygulamayı unutmayın. Yumurta akı maskenizi 10-15 dakika kurumaya bırakın. Ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir