Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri ile Tarzınızı Yansıtın
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri ile Tarzınızı Yansıtın

Ev dekorasyonu yaparken son yıllarda en fazla kullanılan yöntem, modern dekorasyon konseptidir. Modern ev tarzı için dekorasyon önerileri arasında dikkate alacağınız basit unsurlar ile evinizi nasıl dekore etmeniz gerektiği hakkında bilgileri bu makalede bulabilirsiniz.

Klasik dekorasyon tipinde aksesuarların basit bir şekilde birleşimi ile ortaya çıkan trendlerin tam aksine, yaşam alanınızı daha modern bir hale getirmek için kullanacağınız unsurlar biraz daha zordur. Geniş bir evden küçük eve, banyodan oturma odasına kadar her türlü detayın düşünülmesi gereken dekorasyon çalışmalarında, modern tarzın zorluğundan kaçınarak evinize yeni bir çehre kazandırabilirsiniz.

Yaşam Alanınıza Tarz Katacak: Modern Ev Dekorasyonu Fikirleri

Modern ev stilini tamamlamak için dikkate alınması gereken en önemli şeyler; renk seçimi, dekoratif ürünler ve işlevsel mobilyalar olmalıdır. Küçük alanlar için minimalist ürünlerden istifade ederken, geniş alanlarda ise daha büyük ve modern görüntüye sahip mobilyalar tercihiniz olmalıdır.

Renk detayı ile bütünleştirici mobilyalar, mükemmel bir dekorasyon performansı için garanti sunar nitelikte sonuçlar ortaya çıkarabilir. Dekoratif ve görsel açıdan hoş olan ikna edici bir çalışma için, bazı hususları daha fazla dikkate almanız gerekir.

Modern Ev Tarzı Dekorasyonu Hangi Evler İle Uyumludur?

Aslında modern dekorasyon için, herhangi bir ev sınırlaması bulunmuyor. Ancak apartman daireleri, yeni yapı villalar ve stüdyo tarzı evler, modern dekorasyon için daha ideal konumda yer alıyorlar.

Yeni Nesil Ahşap Ürünler

Modern ev tarzı için en önemli ayrıntılardan biri olurken, ortamın işlevselliğini artıracak mobilyalara da ağırlık verilmelidir. Doğrusal ve geometrik çizgiler ile yaşam alanınızda farklılık yaratmak için, nötr tonlu renklere de ağırlık verilmesi basit ve önemli bir ayrıntı olarak görülmektedir.

Bunun için görseldeki gibi sıra dışı ahşap bir duvar saati, harika bir seçenek olabilir.

Mutfağa Ayrı Bir Önem Verin

Modern ev dekorasyonu için mutfaklar, dekorasyonu en fazla öne çıkaran bölümlerdir. Böyle bir dekorasyon tarzını mutfağınızda en iyi şekilde yansıtmak için daha çok işlemesiz, düz ancak şık mutfak mobilyalarına yer açmak gerekir. Fırfırlı yani işlemeli mutfak mobilyaları, klasik dekorasyon görüntüsü sunacağı için bu tarz ürünlerden uzak durulması gerekir.

Mutfağınızı daha keyifli bir hale getirmek için, çıkma raflar ve işlevsel dolaplardan faydalanabilirsiniz. Işıklandırma detayına da ayrı bir şekilde yer vermeniz halinde, modern ev tarzını en iyi şekilde mutfağınızda yansıtmanız mümkün hale gelecektir.

Oturma Odası

Gerçek manada modern bir dekorasyon ortaya koymak istiyorsanız, oturma odasında mümkün olduğu kadar yüksek teknolojik ürünler kullanabilirsiniz. Ev eğlencesi için televizyon ve ses sistemi gibi ayrıntılara dikkat etmeniz, modern ev tarzı için dekorasyon önerileri arasında verilebilecek detaylardan biridir.

Ortaya şık bir görüntü koyarken, diğer yandan da konforun dozunu biraz daha ileri taşıyabilirsiniz. Özellikle büyük oturma odaları için, geniş ve çok fonksiyonlu TV ünitelerinden faydalanabilirsiniz.

Oturma odalarında modern tarzı doğrudan yansıtacak bir renk olmasa da gri ve tonlarındaki renkleri kullanabilirsiniz. Altın tonları da yine modern ev dekorasyonu için kullanabileceğiniz renkler arasında yer almaktadır. Biraz cesurca bir karar olsa da kırmızı rengin büyüsüne kendinizi kaptırıp, mobilyalarınız ile bu renkleri bütünleştirebilirsiniz.

Renk seçiminin temeline indiğinizde, dekorasyonda en önemli detayın mobilyalar ile uyumlu duvar renkleri olduğunu görebilirsiniz. İletişim ve hareketliliği destekleyen mobilya ve ürünlere yer vermeniz, oturma odaları için modern dekorasyonun bir parçası olmalıdır.

Dinamizmi adanmış en önemli konseptlerden biri olan modern ev stili, oturma odalarında daha çok minimal çizgiler ile kendini göstermektedir. Oturma odasının küçük olması sebebiyle mümkün olduğu kadar işlevsel ve minimalist çizgilere yer vererek, harika bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları rahatlıkla birlikte, mahremiyetinde en önemli merkezidir. Modern bir yatak odası dekorasyonu için fazla detaya yer vermek gerekmez. Ancak bazı detaylar vardır ki basit olmasına karşın bu dekorasyonun en önemli parçasıdır.

Yaşam alanınızı tam olarak modern bir görüntüye büründürmek için, aynı zamanda ferah bir ortamın ortaya çıkması da sağlanmalıdır. Bunun için küçük yatak odalarında size yer imkânı sağlayacak ürünlerden istifade edebilirsiniz. Büyük yatak odalarında ise Akdeniz tasarımı ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Odanın küçük olması halinde gömme dolap gibi alternatiflerden yararlanarak, kendinize daha fazla yer açmanız mümkündür. Ev tekstil ürünlerinde ise klasik tasarımların yerine, daha canlı ürünlere yer verilebilir.

Modern Genç Odası Tasarımı

Z kuşağı için yaşam alanındaki modernlik, önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Özellikle canlı bir ışıklandırma ile genç odası dekorasyonuna büyük bir katkı sağlayabileceğiniz gibi, burada kullanacağınız mobilyaların ciddi anlamda fonksiyonel ve sıra dışı olması da gerekir. Duvar renklerinde ise açık ve canlı renklere yer vererek, genç odası dekorasyonu en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

Banyoları İhmal Etmeyin

Belki de birçok misafirinizin görmeyeceği bir alan olsa da banyolar, bütünleyici bir dekorasyon için önemli ayrıntılar arasındadır.

Modern bir banyo dekorasyonu yapmak için öncelikle kullanacağınız duş sisteminin tamamen yeni model ürünlerden oluşmasına özen gösterin.

Ayrıca müsaitlik durumuna göre banyo duvarınızda oluşturacağınız nişler, yerinde bir ışıklandırma ile dekorasyon tarzınızı en iyi şekilde yansıtacaktır.

Modern Ruhu Antreye Yansıtın

Antre ve holler genellikle küçük ve dar alanlar olduğu için hem görüntü hem de dekorasyon açısından sıkıntılı bölümler olarak bilinir. Bu alanlar aynı zamanda tüm odalara hitap ettiği için, dekorasyon yaparken daha fazla dikkat edilmelidir.

Yoğun bir antre dekorasyonundan sonra daha sade bir dekorasyona sahip odalardan birine geçmek, dekorasyon bütünlüğünü bozacaktır. Bu yüzden antre ve hol gibi geçiş alanlarını daha sade tutmak veya genel dekorasyon tarzına uygun ürünler ile donatmak önemlidir.

Salon Çalışması

Modern ev tarzı için dekorasyon fikirleri arasında, salonlar için daha rahat tavsiyelerde bulunmak mümkündür.

Evin en geniş odası olması nedeniyle, modern dekorasyonun en önemli ayrıntısı olan büyük çaplı mobilyalara burada daha fazla yer açabilirsiniz.

Salon çalışmalarında aydınlatma detayına mutlaka daha fazla önem verilmelidir. Modern stilinin en iyi yansıtıcısı olan aydınlatma detayları, doğru ürünler ile doğru şekilde yapılmalıdır.

Salonda modern bir avizeye yer verirken, abartıya kaçmadan spot ve LED gibi aydınlatma detayları da dikkate alınmalıdır.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir