En İyi Kamasutra Seks Pozisyonları
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik

En İyi Kamasutra Seks Pozisyonları

Seksin kanunları olur mu demeyin kesinlikle olur… “Kamasutra” bu kanunların kağıda döküldüğü en bilindik seks öğretileri kitabıdır. Cinsellik hakkında kaleme alınmış bu kitap, aslında milattan önceki yıllara ait yazılı ve işaretli öğretilere dayanıyor. En iyi kamasutra seks pozisyonları listemizde, tarihin en eski zevk kitabından alıntılar yaptık.

Tarihin ilk cinsel bilgi kitabındaki ayrıntılarda, Tanrı Shiva ve onun eşi olan Parvati’nin seks yaparken tercih ettiği pozisyonlar ve farklı ayrıntılar bulunuyor. Konuyu çok daha fazla uzatmadan, en ünlü kamasutra seks pozisyonları hakkında bilgi verelim.

En İyi Kamasutra Seks Pozisyonları

Kitapta sayısı bini geçen pozisyon ve benzer öğretiler olsa da bunlar arasında daha fazla haz verici ve duygusal yakınlaşmayı sağlayıcı pozisyonlara yazımızda yer verdik.

El Arabası Pozisyonu

Cinsellikte sık tercih edilen pozisyonlardan biri olan el arabası pozisyonu, hazzın da en iyi seviyede yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Bu pozisyonda kadın bir yastığın üzerinde, dirseklerinden yardım alarak deyim yerindeyse “dört ayak” üzerinde durur.

Erkeğin pozisyonu ise kadının arkasında şekillenir. Erkek arkadan kadının ayak bileklerinden tutar, kadında dizlerinin üzerinde kalacak şekilde dizleri üzerinde kalmalıdır. Burada denge sağlayıcı unsur kadının kendisi olup, kadının sağlayacağı denge pozisyonun rahat yapılmasını sağlar.

Lotus Pozisyonu

En iyi kamasutra seks pozisyonları arasındaki Lotus veya Lotus Çiçeği, bağdaş şekilde oturan bir erkeğin partnerinin kucağına oturması pozisyonu olarak tanımlanabilir. Bu pozisyonunun püf kısmı hızlı değil yavaş olmaktır. Kadının tatmini bu pozisyonda çok daha fazladır.

Ters Kovboy Pozisyonu

Genellikle herkesin sevdiği ve tercih ettiği pozisyonlardan biridir. Bu pozisyonda erkek sırtüstü yattıktan sonra, kadında erkeğe sırtı dönük olmak suretiyle erkeğin penisine oturarak birleşme sağlanır. Pozisyonun ağırlığı kadın üzerindedir. Kadın oturduktan sonra ileri eğilerek, elleriyle yerden veya erkeğin dizlerinden destek almaktadır. Kadın aldığı destekle aşağı yukarı doğru hareket eder ve birleşme sağlanır. Bu esnada erkek ise kadının kalçalarından tutarak tempoya eşlik edebilir.

Asma Kilit Pozisyonu

Yine en bilindik ve en zevkli pozisyonlardan biri olan asma kilit pozisyonunda kadın, masa veya yüksek bir nesnenin uç kısmına oturur ve kollarını arkaya atarak oturduğu nesneden kuvvet alır. Erkek ise kadının önünde ayakta durarak, kadının bacaklarının beline dolanmasını sağlar. Bu esnada gerçekleşen birleşmenin en güzel yanı, çiftin birbirinin yüzünü ve göğüs bölgelerini görerek daha fazla haz alabilmeleridir.

The Grip Pozisyonu

Bu pozisyonda kadın sırtüstü yere yatmaktadır. Erkek ise köpek pozisyonu olarak da bilinen dog style pozisyonunda olacaktır. Kadın bacaklarını erkeğin beline dolayarak ilişki gerçekleşir. Erkek elleri ile yerden kadının göğüs hizasından destek alır. Kadının kalçaları havada, bacakları erkeğin belinde ve ayakları ise daha iyi bir baskı için erkeğin kalçalarındadır.

Visitor Pozisyonu

Ayakta sevişmeyi sevenler için en iyi kamasutra pozisyonları arasındaki Visitor, aslında oldukça doğaçlama bir pozisyondur. Çift ayakta yüz yüze dururken birleşme gerçekleşir. Bu pozisyonda kadının erkekle aynı boyda olması veya birkaç santim uzun olması, pozisyonu kolaylaştırmaktadır.

Slide Pozisyonu

Kolay bir pozisyondur. Erkek sırt üstü yere uzanır. Kadın ise erkeğin üzerine yüzüstü uzanarak, kadın üstte olacak şekilde birleşme sağlanır. Bu pozisyonda kadın erkeğin üzerinde yukarı aşağı kayarak cinselliği kontrol eder.

Clasp

Sık kullanılan bir pozisyondur. Erkek ayaktayken kadının belini sarar. Kadın ise bacaklarını erkeğin eline dolayarak, cinsel birleşme gerçekleşir. Pozisyonu kolaylaştırmak için, erkek kadını duvara yaslayabilir.

Şezlong Pozisyonu

Erkek yere dik bir şekilde dizleri üzerinde durmalıdır. Kadın ise sırtüstü yatıp, bacakları açık şekilde erkeğin beline bacaklarını dolar. Erkek bu esnada kadının belinden tutmakta ve bacakları arasında bulunmaktadır. Birleşme bu şekilde sağlanmakta olup, erkek için daha kolay bir pozisyondur.

Şelale Pozisyonu

Kamasutra kitabında yer alan seks pozisyonları arasında, şelale pozisyonu da farklı ve dikkat çekicidir. Bu pozisyonda erkek sandalye veya benzer bir nesne üzerine oturur. Kadın ise bacaklarını açarak erkeğin kucağına oturur. Sonrasında kadın bel bölgesinin dışında vücudunu yere doğru bırakır. Bu pozisyonda, sadece kadının kafası yer ile temas halindedir.

Köpek Pozisyonu

En bilinen pozisyonlardan biri olsa da her birleşmede daha fazla zevk için, en tercih edilen pozisyonlardan biri olmaya devam ediyor. Kadın dizleri üzerindeyken, öne doğru eğilip yerden destek alır. Bu esnada erkek kadının arkasında elinden ya da kalçalarından kavrayarak, pozisyonun gerçekleşmesini sağlar.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir