Evli Erkekler Ne İster? 
  1. Anasayfa
  2. Aşk & Cinsellik
Trendlerdeki Yazı

Evli Erkekler Ne İster? 

Her zaman kadınların ne istediği üzerine durulmaktadır. Hayatları kadınlarınki kadar detaylı olmayan erkeklerin iç dünyalarını merak ettiniz mi? Özellikle evli erkekler için rahat olmak, mutlu olmak ya da en az üç çocuk istemesi gibi klasik ifadeler kullanılmaktadır. Fakat erkeklerinde kadınlar gibi pek çok beklentisi olabilir. Peki, evli erkekler ne ister?

Evli Erkeklerin Beklentileri 

Evli Erkekler Ne İster? 
Evli Erkekler Ne İster?

SADAKAT OLMAZSA OLMAZLARIDIR 

Kadınlar kadar erkekler içinde sadakat olmazsa olmazdır. Aldatmak genellikle erkeklere yapışan bir durum olsa da kadınlar içinde bu durum söz konusu olabilir. Bir kez bile aldatılan erkek, kadınlara olan güvenini kaybeder. Bazıları, yıllar önce boşanmış olan karısının bile başka bir adamla olması sonucunda kendisini aldattığını düşünüyor. 

SEVİLMEK KİŞİSEL BİR İHTİYAÇTIR 

Erkekler sevilmek ister. Bir erkeğin sevilme ihtiyacı, anne sevgisinin bir tezahürüdür. “Erkeklerin annesine benzeyen kadınlarla evlendiği” kabulü, sevilme ihtiyacından dolayı karmaşık psikolojik süreçlerle gerçekleşmektedir. 

TAKDİR EDİLMEK MUTLU EDER 

Erkek psikolojisi çok basittir. Takdire şayan şeyler yapmasa da beğenilme arzusu vardır. Evde ufak tefek tadilatlar yapmak ya da özel bir günü hatırlaması eşleri tarafından takdir görmesi için yeterlidir. 

BEĞENİLMEYİ ARZU EDERLER 

Erkekler de kadınlar kadar olmasa da beğenilmek isterler. Kimisi yakışıklılığıyla beğenilmek ister kimisi çekiciliğini göstermek ister kimisi cömertliği ile kimisi de iyi bir baba ve eş imajıyla beğenilmek ister. Eşleri tarafından beğenildiğini ve sevildiğini hissetten erkekler ilişkilerine daha fazla sahip çıkıyor. Ancak kadınlar bu noktada erkekleri şımartmamaya özen göstermelidir. Egoist bir insan serseri mayın gibi oldukça tehlikelidir 

İLGİ GÖRMEK KEYİF VERİR 

Bu kadınlara özel bir beklenti gibi görünse de erkekler de kadınlardan ilgi görmek istiyor. Erkekler ayrıca tanışma ve flört dönemleri sırasında yükümlü oldukları ilgi konusunu ilerleyen zamanlarda eşlerinde beklemektedir. Hakkında meraklı olunması, küçük hediyeler kabul etmek, çeşitli yükümlülükler altında yardım teklifleri almak, ilgilendiklerini düşünmeleri için yeterlidir. 

SAYGI EVLİLİKTE ANAHTAR ROL OYNAR 

Saygı, yalnızca kadın ve erkek arasındaki ilişkide değil, herhangi bir ilişkide kilit bir rol oynar. Kültürel yapımız bir erkeğe hane reisi rolünü yüklediği için saygı beklentisi büyük ölçüde artmaktadır. Erkekler genellikle bir ilişkide patron rolünü oynamaya çalışırlar. Hiç şüphe yok ki bu rol saygıyı hak ediyor. 

HUZUR ARARLAR 

Erkekler evlendikleri kişiyle huzurlu bir yuva kurmak isterler. Bundan dolayı da evlilikte aradıkları şeylerde ilki huzurdur. Eşlerin sürekli gereksiz konularda tartışması huzurlu ev ortamını bozar. Erkek yeri geldiğinde konsolda oyun oynamak ister, yeri geldiğinde maça gitmek. Fakat biz kadınlar bu durumdan genelde şikayetçi oluruz. Dolayısıyla abartıya kaçmadan eşleri bu konuda özgür bırakmak mantıklı olacaktır. 

HOŞGÖRÜ BEKLERLER 

Erkekler tolere edilmesi gereken daha fazla hata yaparlar. Hoşgörülü kadınlar her zaman erkeklerin gözünde bir adım öndedir. 

GÜVENİLMEK İSTER 

Erkekler, cinsiyetleri nedeniyle “potansiyel aldatıcı” olarak etiketlenir. Tarih ve kültürel süreçler kesinlikle bu damgalamayı haklı çıkarıyor. Bu yüzden hem aldatan erkekler hem de aldatmayan erkekler güvenilmek isterler.  

Kendine güvenildiğini bilen erkekler daha rahat, kendinden emin, huzurlu ve eylemlerinden daha mutludur. Tüm ilişkiler saygılı bir şekilde yönetilebilir, bu yüzden eğer ki eşinizin sizi aldatmıyorsa aldatması da söz konusu değilse kocanıza güvenmelisiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir