YENİ TREND: JEL CİLT MAKYAJI 
  1. Anasayfa
  2. Makyaj
Trendlerdeki Yazı

YENİ TREND: JEL CİLT MAKYAJI 

Kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan makyajın neredeyse her gün yeni bir trendi çıkmaktadır. Makyajla ilgili son gelişmelerden biri de jel cilt makyajıdır. Jel cilt makyajı görünüş itibariyle ıslak makyaja benzer. Özellikle yaz aylarının en çok tercih edilen makyajı olan jel cilt makyajının ayrıntılarını pek çok kadın araştırmaktadır. Yazımızda yeni trend: jel cilt makyajı ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz. 

Jel Cilt Makyajı Nasıl Yapılır? 

YENİ TREND: JEL CİLT MAKYAJI 
YENİ TREND: JEL CİLT MAKYAJI

Nemli jel bir cilt görünümü için toz makyaj ürünlerinden uzak durmalı, jel, krem veya likit formülleri tercih etmelisiniz. Son makyaj trendi jel cilt ile yaz ışıltısına kolayca kavuşabilirsiniz. İşte bu trende uymak için yapmanız gerekenler: 

Nemlendirme: nemli ve parlak bir görüntüye kavuşmak için cildinizi güzelce temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Fakat bu adımı yalnızca makyaj yaparken değil günlük bir rutin olarak yapmalısınız. Böylece cildiniz ihtiyaç duyduğu neme uzun vadede sahip olacaktır! 

Baz: Cildi pürüzsüzleştirmek ve ultra nemlendirilmiş bir son için hazırlamak için etkili bir tabana ihtiyacımız var. Bu, jel formunda bir makyaj görünümü elde etmek için gerekli bir adımdır. Cildi dolgunlaştıran ve gün boyu kalıcı olmasını sağlayan bir baz makyaj çok önemlidir. Özellikle yüzünüzün yüksek noktalarında ıslak görünen bir baz kullanın; daha parlak ve taze görüneceksiniz. 

Fondöten: Jel bir makyaj için teninizle uyumlu ıslak fondöten tercih edin. Muhteşem, parlak bir görünüm için nemli bir sünger yardımıyla cildinize uygulayın. Cilt tonunuza uygun olan bir fondöten seçmelisiniz, bu önemli. Bu sayede en sevdiğiniz fondöten rengi sizinle bütünleşip nemli bir görünüm sağlarken, küçük kusurları veya kızarıklıkları gizlemek çok kolay. 

Aydınlatıcı: Seçeceğiniz jel ya da likit bir aydınlatıcı ile parlak görünen cildinizi zirveye ulaştırabilirsiniz. Böylece makyajınız göz alıcı gözükecektir.  

Far ve Allık: Yine likit ürünler kullanarak daha parlak daha ıslak bir görüntüye ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir