Kusursuz Ruj Nasıl Sürülür?
  1. Anasayfa
  2. Makyaj

Kusursuz Ruj Nasıl Sürülür?

Yapılan makyajı öne çıkaran adımlardan biride rujlardır. Güzel bir ruj sürmek yaptığınız makyajının aurasını iki katına çıkartacaktır. Aynı şekilde düzgün sürülmeyen bir rujda makyajınıza gölge düşürecektir. Bundan dolayı kusursuz ruj sürmek oldukça önemlidir. Ruj sürmek için takip edilmesi gereken adımlar bulunmaktadır. Kusursuz ruj nasıl sürülür? diye merak ediyorsanız yazımızı okuyarak makyajınızın etkisini iki katına çıkartacak bir ruj sürme işlemi gerçekleştirebileceksiniz.  

Kusursuz Ruj Sürme Adımları 

Kusursuz Ruj Nasıl Sürülür?
Kusursuz Ruj Nasıl Sürülür?

Nemlendirme Önemli 

Ruj sürmeden önce dudakları nemlendirmek oldukça önemlidir. Sevdiğiniz bir dudak nemlendiricisi sürerek dudaklarınıza daha rahat bir ruj sürebilirsiniz. Nemli dudaklara hem daha kolay uygulama yapabilir hem de rujunuz daha kusursuz görünebilir. 

Baz Uygulayın 

Dudaklarınızı güzelce nemlendirdikten sonra makyajınızın hem teninize oturması hem de rujunuzun kalıcılığını arttırmak için baz uygulaması yapmalısınız. Böylece dudaklarınız kusursuz ruj görünümüyle uzun saatler boyunca ön planda kalmaya devam edecektir. 

Dudaklarını Çerçeveleyin 

Kullanacağınız ruja yakın bir ton dudak kalemi ile dudaklarınızın hatlarını belirleyin. Böylece hem rujunuz daha kusursuz görünecek hem de dudaklarınız olduğundan daha kalın görünecektir. Bundan dolayı dudak kalemi adımını kesinlikle atlamamalısınız. Dudak kalemini doğru uygulamak için alt ve üst dudağınızın orta kısmından başlamalısınız. 

Dudaklarınıza Hafif Bir Renk Verin 

Dudaklarınızı çerçeveledikten sonra dudaklarınızı renklendirmeye başlayabilirsiniz. Sürmek istediğiniz ruja parmak uçlarınızla dokunarak hafifçe renk verin. Bu adım dudaklarınızı canlandıracak ve renkli bir baz görevi görecektir. 

Rujunuzu Sürün 

Dudaklarınızı çerçevelediniz ve renklendirdiniz. Şimdi sıra kusursuz rujunuzu tamamlamakta. Dudak kalemi görüntüsünü gidermek için öncelikle yavaş ve kontrolü bir şekilde rujunuzu dudak kalemi ile karıştırın. 

Son Adım Kalıcılığı Garantileyin 

Kusursuz görünen bir ruj sürdünüz. Rujunuzun uzun süre kalıcılığını sağlamak adına ince tek katlı bir mendili dudağınızın üzerine bastırmadan koyun ve transparan bir pudrayı mendilin üzerinden hafifçe bir fırça kullanarak uygulayın. İşlemi tamamladıktan sonra rujunuzu yeniden sürün. 

İkinci kat rujunuzu sürdükten sonra kusursuz görünen bir rujla dışarıya çıkmaya hazırsınız demektir. Rujunuzu kesinlikle çantanıza koyun. Çünkü gün içinde rujunuzu tazelemek isteyeceğiniz zamanlar olabilir. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir