Göz Renginize Uyumlu Göz Makyajı Önerileri
  1. Anasayfa
  2. Makyaj

Göz Renginize Uyumlu Göz Makyajı Önerileri

Kadınlar güzel ve bakımlı görünebilmek için bazı tekniklere başvururlar. Bunlardan biri de göz renginize uyumlu göz makyajı yapmaktır. Kontrast renklerle gözleri çok daha belirgin hale getirme göz makyajı trendleri arasında her daim popülerliğini korumaktadır. Göz rengini belirginleştirmek için çeşitli göz kalemleri ve far gibi makyaj malzemelerinden faydalanılır.

Bazı kadınların ne yazık ki doğru bildiği yanlışlardan biriside, göz rengiyle aynı renkte makyaj malzemeleri kullanmasıdır. Mesela yeşil gözlü birinin yeşil renk kalem, far gibi makyaj malzemesi kullanması çok yanlıştır. Bu durum göz renginin daha çok ortaya çıkmasının aksine, göz renginin kaybolmasına ve hoş olmayan bir görünüm oluşmasına neden olur.

Göz Renginize Uyumlu Göz Makyajı Önerileri

Göz Renginize Uyumlu Göz Makyajı Önerileri
Göz Renginize Uyumlu Göz Makyajı Önerileri

Siyah Gözler

Siyah göz rengine uyumlu renkler fazlasıyla vardır. Rengi ortaya çıkarabilmek için uçuk renkler kullanılabilir. Göz kalemi olarak yeşil, mavi, mor, uçuk pembe gibi renkli kalemler kullanılabilir. Far olarak ise, gri tonlarındaki renkler tercih edilmelidir.

Mavi Gözler

Mavi gözü ortaya çıkarabilmek için kahverengi tonlarını kullanmak mükemmel seçim olacaktır. Bej, sıcak kahverengi, şeftali tonları tercih edilebilir. Hafif buğulu siyah tonlarda mavi rengi ortaya çıkarabilir.

Yeşil Gözler

Günlük kullanımda ince siyah bir renk eyeliner ile bakır ve kızıl tonları far tercih edilmesi hoş görünüm sağlayacaktır. Özel günlerde yeşil renginin daha çok ortaya çıkması için pembe, mor, lila gibi renk tonları kullanılabilir.

Ela Gözler

Ela renk göz canlı renklerle ortaya çıkmaktadır. Bej parıltılı far veya kahverengi tonları ile yapılan gölgelerle hoş görünüm sağlanabilir.

Kahverengi Gözler

Kahverengi gözlerde ela renkteki göz gibi parıltılı renkler tercih edilebilir. Mavi tonları (parlament ve elektirik mavisi gibi) renkler tercih edilebilir. Siyah renk tonlarındaki makyajlar da kahverengi gözü daha belirgin hale getirmekte etkilidir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir