Karın Germe ve Liposuction Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Güzellik
Trendlerdeki Yazı

Karın Germe ve Liposuction Nedir?

Karın germe ameliyatı liposuction, tıbbın gelişmesiyle birlikte son yıllarda uygulanan tedavi yöntemlerinden biri olup, çeşitli nedenlerle karın yağ fazlalığı, deri fazlalığı, sarkma ve benzeri sorunları olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır. Karın sarkmaları ve sarkmaları hem erkekler hem de kadınlar tarafından görülebilse de özellikle kadınlarda ve gebeliklerde sıklıkla görülen karın sarkmaları basit manipülasyonlar ve estetik cerrahi yöntemler yardımıyla gerdirilip pürüzsüz bir görünüm kazandırılabilir. Bu, sarkmış cilt görünümünü ortadan kaldırır, fazla yağları giderir, göbeği düzleştirir ve özellikle göbek altı kısmındaki çatlakları giderir. Peki, karın germe ve liposuction nedir? Gelin, hep beraber inceleyelim. 

Karın Germe Ameliyatı Nedir? 

Karın germe ameliyatı olarak da bilinen abdominoplasti, estetik cerrahinin en popüler işlemlerinden bir tanesidir. Bu işlem göbek ve karın estetiği alanında kullanılan en çok etkili olan yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle gebelikten sonra karın kasları ve derisi eski durumuna dönemez. Bu durum ise karın bölgesinin deforme olmasına neden olur ve çirkin bir görünüm oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu deformasyon gebelikte gereğinden fazla kilo alan ve ikiden fazla doğum yapan kadınlarda daha belirgindir. 

Gebelikte karın duvarının bağ dokusu gevşeyip öne doğru hareket eder ve karın dolgun ve çatlak hale gelir. Bunun neticesinde de istenmeyen bir görüntü oluşur. Bu görünümden kurtulmak adına, karın bölgesini eski haline getirmeye çalışmak için egzersiz ve diyet gibi yöntemler uygulanabilir. Ancak ne yazık ki egzersiz ve diyet gibi yöntemler bu durumu ortadan kaldırmak için çözüm değildir. Karın germe ameliyatı, bu gibi durumlardan mustarip olanlar için kesin bir çözüm sunar. Bu ameliyat sonucunda sarkmış ve gevşemiş karın derisi gerdirilir. Buna ek olarak bu işlem ile bölgede yoğunlaşan fazla yağlar alınır. Buradaki amaç kişinin düz bir alt karına sahip olmasıdır. 

Liposuction Nedir? 

Karın Germe ve Liposuction Nedir?
Karın Germe ve Liposuction Nedir?

Liposuctiona yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı neden olur. Bölgesel obeziteye kalıcı, tam bir çözüm olmaz. Halk arasında adı ile bilinen “yağ aldırma” işlemi bir vücut şekillendirme işlemidir. Liposuction hiçbir şekilde diyet veya zayıflama reçetesi gibi uygulanan bir zayıflama formülü değildir. Ancak kalça, basen, boyun, bacak, diz, çene, karın gibi inatçı vücut yağlanması oluşturan bölgelerin şekillendirilmesi için tasarlanmış cerrahi bir işlemdir. Ameliyat sonrası normal hayata dönüş süresi kısa bir zaman dilimidir. Liposuction işlem çoğunlukla lokal veya genel anestezi altında yapılır. 

Liposuction, vücudun hem alt hem de üst bölgelerindeki yağları alabilen ve iki bölge arasındaki farklılıkların giderilmesine yardımcı olan bir operasyondur. Hem kişinin özgüvenini arttırmak hem de kilo farklılıklarını ortadan kaldırarak giyiminde daha rahat hissetmesine yardımcı olmak için kullanılabilir. Liposuction, hem ülkemizde hem de dünyanın diğer bölgelerinde en çok aranan ve farklı teknikler kullanılarak yapılan cerrahi işlemlerden biridir. 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir