Pürüzsüz Bacaklar İçin Tavsiyeler
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Pürüzsüz Bacaklar İçin Tavsiyeler

Bacaklarımızda oluşan pürüzler hepimizin ortak sorunu. Hele ki yaz mevsiminde bu sorun nedeniyle mutlaka birçoğumuz çeşitli çareler aramaya başlıyoruz. Bu nedenle kış mevsiminden itibaren doğru bakım ve uygulama tavsiyelerini değerlendirmek önem taşıyor. Pürüzsüz bacaklar için tavsiyeleri derlediğimiz bu yazımız eminiz ki bir çoğumuzun endişelendiği bu problemi ortadan kaldıracak.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Önemli ve Denenmiş Tavsiyeler

Bacaklarda ister istemez tüylerin çıkışına bağlı olarak pürüzler oluşmaktadır. Bu pürüzleri ortadan kaldırmak ya da azaltmak için epilasyon yaparken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Epilasyon sonrası oluşan kızarıklıklar pürüz oluşmasına neden olan etkenler arasındadır.

Tüy Alma İşlemi İçin Ağda veya Epilasyon Yaptırın

Bacaklarda çıkan tüyleri ağda ile almak biraz acı veren bir yöntem olsa da bacakların daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bacaklarda batık oluşmasını engellemektedir. Batık oluşmaz ise bacaklarda daha az pürüz olmaktadır. Sıcak ağda epilasyon işleminde tercih edilmemelidir. Sıcak ağda ciltte tahriş oluşturur. Bu nedenle soğuk ya da ılık ağda veya sir ve boncuk ağda kullanabilirsiniz.

Ağdayı tercih etmeyecekseniz pürüzsüz bacaklara sahip olmak için epilasyon yaptırabilirsiniz. Özellikle lazer epilasyon tüy sorununa uzun ve etkili çözüm oluşturuyor. Epilasyon yaptıracağınız yeri doğru seçmek ve uzman kontrolünde işlem yapılan yerleri tercih etmek bu noktada önem taşıyor.

Batık Tüyleri Çıkarmaya Çalışmayın

Bacaklarda yanlış yöntemler ile yapılan epilasyon ve tüy alma işlemleri sonucunda batıklar oluşmaktadır. Batık dışardan bakıldığında çok net görülebilmektedir. Bunları çıkarmaya çalıştıkça daha da yüzeye çıkacak ve çıkarma aşamasında da cilt tahriş olacaktır. Bu da bacaklarda pürüz oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle batıkları çıkarmak yerine işin uzmanı olan güzellik salonlarına giderek batıkların çıkarılması için epilasyon yaptırmanız daha uygun olacaktır.

Bacaklarınıza Kese Uygulayın

Bacaklara kese uygulanması gözeneklerin açılmasına ve cilt içerisinde bulunan batıkların çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle banyoda bacaklarınıza mutlaka kese uygulayın. Düzenli olarak kese uygulandığında hem gözenekler açılacak hem de bacaklarınız pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır.

Bacaklarınıza Masaj Yapın

Banyoda bacaklarınıza masaj yapmanız cildinizi rahatlatacak hem de selülit oluşmasına engel olacaktır. Özellikle zeytinyağı gibi cildinizi rahatlatacak ve nemlendirecek yağlar ile masaj yapmayı tercih etmeniz gerekmektedir. Zeytinyağı ciltteki ölü derinin azalmasına ve cildin rahatlamasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bacaklarınızın pürüzsüz olmasına sarkmaların azalmasına yardımcı olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap