Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
  1. Anasayfa
  2. Dekorasyon

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Yatak odası aydınlatma fikirleri ile oluşturacağınız yaşam alanınız daha güzel bir ortamda uyumanızı sağlayabilir. Gözleri yormayan ortamlar enerjinize önemli bir katkı sağlayacaktır.

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Yatak Odası Köşelerinde Işıklandırma

Dekorasyonda odaların köşelerdeki ışıklandırma en etkili dekoratif görüntülerden biridir.  Uzun veya kısa lambalarla aydınlatma rengini oda dekorasyonunuzla uyumlu hale getirerek uyumlu bir görüntü oluşturabilirsiniz. Köşelerdeki ışıklandırma tek bir yerde odaklanacaksa kitap okuma koltuğunun yan kısmı seçilebilir.

Büyük Tavan Aydınlatması Olmalı

Tavan aydınlatması yatak odası modelleri kullanımında kritik bir konudur. Oda büyüklüğüne göre bir orta ışıklandırma seçmelisiniz. Renk seçiminde beyaz, sarı ışık veya diğer seçimlerden faydalanabilirsiniz. Sıcak renkleri arada kullanacaklar için kızıl renkler ideal olacaktır. Farklı tonlarda ışıklandırma odadan alacağınız keyfi çoğaltabilir.

Yatak Odası Baş Ucu Işıklandırma

Yatak kenarlarında küçük lambalar, gece uyandığınızda bölgesel bir aydınlatma sağlamaktadır.  Başucu ışıklandırmasını tek yönde veya iki yönde hazırlayabilirsiniz. Yatak tek kişilikse tek ışıklandırma yeterli olacaktır. Çift kişilik yataklarda iki yanda da ışıklandırma olabilir.

Pencere Önü Engelleri Kaldırılmalı

Pencereyi verimli kullanmanız her ortam için en önemli bölümdür. Perdeleri açtığınızda ışığı engelleyecek bir etken bulunmamalıdır. Yatak odası takımı üzerinde çok uzun süre güneş kalmamasına da önem vererek düzenli olarak içeri doğal ışık girmesini sağlamalısınız.

Gömülü Sistematik Aydınlatma

Tavanda uygulanan ve eşit aydınlatma yapabilecek lamba uygulamalarından biri gömülü ışıklandırmalardır. Bir metre gibi aralıklarla ışıklandırma yapılarak göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Her bölgede eşit ışıklandırma yapıldığında ortam daha net bir şekilde dekore edilmiş olacaktır. Gözlerinizin yatmadan önce dinleneceğiniz ortamda olması önemlidir.

Yatak Odası Loş Işıklandırma

Hafif bir ışıklandırmanın ortamı güzelleştireceğini düşünüyorsanız kahverengi, sarı, turuncu, pembe gibi renklerde lambalar kullanabilirsiniz. Loş ışıklar gece boyu yanabilir, dilerseniz önünüzü görebilmek için de yerleştirebilirsiniz.

Tavanda Gizli Yatak Odası Işıklandırması

Yatak odası takımları ışıklandırmasında tavanda gizli dekorasyon özelliği olan bir sistem kullanabilirsiniz. Kademeli tavanlarda gizli ışıklandırma loş ve büyülü bir hava yaratabilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir