Sporcu Kadınların Vazgeçilmezi, Sporcu Sütyeni
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sporcu Kadınların Vazgeçilmezi, Sporcu Sütyeni

Spor, kadınlar tarafından her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Kadınların sporu tercih etme nedenleri arasında; günlük hayatın bütün yoğunluğuna ara vermek, sporun sağlığa olan etkisi, fiziksel görünüşü korumak veya tutku bulunuyor. İhtiyaçlarına veya ilgi alanlarına göre farklı spor çeşitlerini tercih eden kadınların spor yaparken vazgeçilmesi, sporcu sütyen. Spor esnasında farklı hareketlerde göğüsler dikey ve yatay olarak hareket edebiliyor. Bu hareketlerin göğüslere zarar vermesi durumunda göğüs ağrıları ve göğüs sarkmaları oluşabilir. Bu gibi durumların oluşmasını en aza indirmek için sporcu sütyeni kullanmak hem sağlık açısından hem de fiziksel görüşü korumak açısından kadınlar için oldukça önemli.

Sporcu Sütyeni Nasıl Olmalı?

Günlük kıyafet çeşitlerinde olduğu gibi sporcu sütyen çeşitlerinde de oldukça fazla çeşit bulunuyor. Balenli sporcu sütyeni, destekli sporcu sütyeni, pedli sporcu sütyeni ve daha birçok sporcu sütyeni çeşidi arasından hangisini alacağınıza nasıl karar vereceğinizi düşünüyorsanız aşağıda sizin için listelediğimiz önemli detayları dikkate alabilirsiniz.

  • Seçeceğiniz sporcu sütyeni yapacağınız spor türüne uygun olmalı.
  • Sporcu sütyeni, spor esnasında yapacağınız hareketlerin göğüslerinize olan etkisini minimuma indirmeli.
  • Koşu ile ilgileniyorsanız koşu esnasında rahat olmanız için destekli sporcu sütyeni tercih edebilirsiniz.
  • Beden ölçünüzün göğüs ölçünüzden bir veya iki beden dar olması durumunda göğüslerinizin birbirine sürterek tahriş olmaması için toparlayıcı sporcu sütyeni tercih edebilirsiniz.
  • Beden esnekliği çalışılan veya pilates gibi sporlarda rahat hareket edebilmek için çapraz sırt detaylı modelleri tercih edebilirsiniz.

Günlük Hayatta Sporcu Sütyeni Giyilir Mi?

Günümüzde kadınlar şık olmaya önem verdiği kadar rahat olmaya da önem veriyor. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan kadınlar günlük hayatında rahat edebilmek için sütyen kullanmayı tercih etmeyebiliyor. Açıkçası günlük hayatta sütyen kullanılmamasının oldukça tartışılan bir konu haline geldiğini söyleyebiliriz. Sütyen kullanmayı tercih etmeyen kadınların rahat edebilmek için diğer alternatifi sporcu sütyeni! Sporcu sütyenleri, kadınlara sporda olduğu kadar günlük hayatta da oldukça konforlu şartlar sağlıyor. Rahat olmasının yanında renkli, çapraz modelli, desenli, askılı gibi farklı sporcu sütyeni modelleri ile kadınlar kombinlerine renk katıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir