Türk Reasürans Non-Marine Underwriting & Reinsurance Eğitimi
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Türk Reasürans Non-Marine Underwriting & Reinsurance Eğitimi

Türk Reasürans, kuruluş amaçlarından bir tanesi olan sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlama misyonunu yerine getirmek için bir adım daha atarak 19-23 Eylül tarihleri arasında, IUC Group ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile Non-Marine Underwriting & Reinsurance Eğitimi düzenledi.

 

Bu uluslararası eğitim ülkemizde ilk defa bir reasürans şirketi tarafından, hem yerli hem yabancı sektör çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Eğitimin amacı, piyasadaki son gelişmeleri takip etmek ve uluslararası en iyi uygulamalar için temel oluşturmaktı. Sigortacılık ve reasürans alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonel sektör temsilcileri tarafından yürütülen eğitim, katılımcılara kendileriyle benzer deneyimlere sahip sektör çalışanları ile fikir alışverişinde bulunma şansı sunarken aynı zamanda katılımcıların analitik uzmanlık düzeyini de artırmayı hedefledi. 5 gün süren eğitimin eğitmen kadrosunda SCOR, Swiss Re, Munich Re, Charles Taylor ve IES gibi dünyanın önde gelen reasürans ve risk yönetimi şirketlerinden gelen uzman sektör temsilcileri yer aldı. 

 

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, “Hepinizin bildiği gibi çok genç bir reasürans şirketiyiz. Eylül 2019'da kurulduk, henüz 3 yıl oldu. Ancak bu 3 yılda Türk sigorta sektörüne büyük değer kattığına inandığım önemli ve cesur adımlar attık. Bugün itibariyle Türkiye pazarında 31 reasürans programına katılım sağlıyoruz. Şüphesiz ki yerel reasürans kapasitesini artırmak ana hedefimiz olmakla beraber tek hedefimiz değildi. Nihai hedefimiz, global ölçekte kapasite sağlayan bir reasürans şirketi olmaktır. Öte yandan sektöre yönelik eğitimler düzenlemek ve sektöre değer katmak bizim için son derece önemli. İlerleyen zamanda eğitim içeriklerini genişletmeyi ve Türk sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız eğitimlerimizi devam ettirmeyi umuyoruz.” dedi.

 

Zengin içeriği sayesinde tüm katılımcıların son derece faydalı bulduğu eğitimin son gününde ise, 29 kitabı ve 33 ödülü bulunan, ünlü tarihçi ve gezi yazarı Saffet Emre Tonguç rehberliğinde, “Tarihi İstanbul Turu” düzenlendi. Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Meydanı gezilerinin yanı sıra düzenlenen tekne turunda ise İstanbul Boğazı’nın ve Boğaz’daki tarihi yalıların hikayeleri Saffet Emre Tonguç’un benzersiz anlatımıyla katılımcılar ile buluştu. Tekne turunun sonunda ise sertifika töreni ile birlikte tüm katılımcılara Saffet Emre Tonguç’un imzalı kitapları hediye edildi. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir